Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani w końcu w pełnym składzie, ale bez sponsora tytularnego

Budowlani w końcu w pełnym składzie, ale bez sponsora tytularnego

fot. archiwum

Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych siatkarki Budowlanych Łódź po raz pierwszy trenowały w pełnym składzie. Łodzianki wciąż nie mają sponsora tytularnego, chociaż prezes Marcin Chudzik zapewnia, że rozmowy wciąż trwają.

Już za sześć dni zostanie rozegrana pierwsza kolejka PlusLigi Kobiet. Zainauguruje ją 11 października (o godz. 18) spotkanie Gwardii Wrocław z Organiką Budowlanymi. Łódzka drużyna od wczoraj przygotowuje się do sezonu w pełnym składzie. Jako ostatnie dołączyły do kadry Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska. Obie są reprezentantkami Polski, uczestniczkami mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że Polska po porażce z Serbią w ćwierćfinale zakończyła turniej na miejscach 5.-8. Kosek była podstawową zawodniczką, a Kwiatkowska zmienniczką Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

Po powrocie z Serbii obie siatkarki dostały kilka dni wolnego. Do środy. – Wróciły zdrowe, nieprzemęczone, chętne do pracy. No i czują niedosyt, bo liczyły na więcej – opowiada Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu. Kwiatkowska i Kosek mogą mieć problem ze zgraniem się z nową rozgrywającą Aną Grbac. – Kilka dni odpoczynku po mistrzostwach dobrze mi zrobiło – mówi Karolina Kosek na łamach Expressu Ilustrowanego. – Czuję się świetnie, pod względem fizycznym i psychicznym, mogę więc z pełnym zaangażowaniem przystąpić do wytężonej pracy treningowej w klubie. Wiadomo, że żaden trener nie jest cudotwórcą, a tylko współtwórcą ewentualnych sukcesów. Trzeba więc zdawać sobie sprawę z tego, że główny ciężar walki spoczywać będzie na nas. Głównie więc od naszej postawy, nic nie ujmując z zasług trenera, zależeć będzie los naszej drużyny w zmaganiach ekstraklasy. Osobiście wierzę, że w tej edycji rozgrywek powiedzie się nam o wiele lepiej aniżeli w minionym sezonie.

Działacze Budowlanych mają tymczasem problem. – Zmieniła się forma finansowania klubu przez Organikę. Nasza współpraca się nie kończy, ale pomoc, jaką otrzymujemy, jest obecnie zbyt mała, aby Organika mogła pozostać w nazwie. W tej sytuacji przystępujemy do ligi jako Budowlani Łódź, natomiast trwają cały czas rozmowy i mam nadzieję, że jak najszybciej poznamy nowego sponsora tytularnego – twierdzi prezes klubu Marcin Chudzik w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl. Łódzki zespół zostanie więc do rozgrywek zgłoszony pod nazwą Budowlani Łódź.Ostatnim sprawdzianem Organiki Budowlanych przed rozpoczęciem sezonu będzie turniej w Szamotułach. Drużyna wyjeżdża na niego już w czwartek, a jej rywalkami będą kolejne trzy najsilniejsze polskie kluby w ostatnich latach: Muszynianka, Aluprof Bielsko-Biała oraz Atom Trefl Sopot.

źródło: Express Ilustrowany, gazeta.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved