Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: Potrzebujemy jeszcze zgrania

Wojciech Serafin: Potrzebujemy jeszcze zgrania

fot. archiwum

- Będziemy solidnym zespołem. Nie mamy jeszcze pewnych nawyków, w pełnym składzie spotkaliśmy się dopiero na meczu ze Skrą. To trochę mało - mówi libero Trefla Gdańsk. Gdańszczanie najbliższy mecz zagrają z byłym klubem Wojciecha Serafina.

Na pewno nie był to zbyt udany mecz w naszym wykonaniu. Wciąż popełniamy sporo błędów. Wynika to z braku zgrania. Do tej pory nie graliśmy ze sobą za często w tym ustawieniu – mówił po przegranym meczu ze Skrą Bełchatów libero Trefla Gdańsk, Wojciech Serafin.Potrzebujemy czasu na "doszlifowanie się", poznanie swoich mocnych i słabych stron na boisku. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć punktu, a uważam, iż mogliśmy się pokusić o jeden. Z czasem powinno być jednak lepiej.

Wlazły i Kurek to nie są osoby, z którymi nie da się wygrać. Ale gdy trafią z grą, zdobędą kilka punktów z rzędu to wówczas jest dużo trudniej.

 Obaj mają takie momenty, że potrafią mocno przyatakować, ale i równie dobrze zaserwować. Ale to tylko momenty. To też są ludzie, także popełniają błędy. Jak się ich przyciśnie, gdy zagrają pod presją to i im przytrafią się błędy. Zresztą siatkówka to gra błędów – przyznaje Serafin.

Uważam, że jesteśmy w stanie prezentować się lepiej. Na zrozumienie się potrzebujemy jakieś 2-3 tygodnie – twierdzi Wojciech Serafin. Trefl w tym sezonie ma za zadanie utrzymać się w PlusLidze. – Nie widzieliśmy jeszcze wszystkich zespołów, które teoretycznie są w naszym zasięgu. Myślę, że po kilku kolejkach będziemy więcej wiedzieć. Poszczególne mecze czy odprawy na pewno będą nam pomocne. Na razie to wszelkie informacje o naszych rywalach czerpię z gazet. Ale my sami na boisku musimy poznać nawyki przeciwników.Najbliższy mecz gdańszczanie zagrają z byłym klubem Serafina, Delectą Bydgoszcz. – Postaram się przekazać informacje, jakie posiadam, na temat zawodników. Myślę, że sporo o nich wiem. Również ja będę specjalnie motywował się na ten mecz – przyznaje libero Trefla.

Cały wywiad Piotra Wiśniewskiego w serwisie naszemiasto.pl

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved