Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: W Pucharze Świata trzeba wygrać prawie wszystko

Paweł Zagumny: W Pucharze Świata trzeba wygrać prawie wszystko

fot. archiwum

To już pewne - polscy siatkarze zagrają w listopadzie w Pucharze Świata. W reprezentacji nie zabraknie Pawła Zagumnego, który wraca do kadry. - Na pewno dam z siebie wszystko, by pomóc reprezentacji w olimpijskim awansie - mówi rozgrywający ZAKSY.

Od dawna mówiło się, że polscy siatkarze dostaną tak zwaną "dziką kartę", dającą prawo gry w Pucharze Świata, który od 20 listopada do 4 grudnia odbędzie się w Japonii. Wystąpi w nim 12 reprezentacji. Z naszego kontynentu prawo gry otrzymali finaliści mistrzostw Europy. Polska była trzecia w tej imprezie, ale dzięki umowie podpisanej między PZPS Polsatem i FIVB, mogła liczyć na "dziką kartę". A Puchar Świata jest pierwszą okazją, by zakwalifikować się do olimpijskiego turnieju – awans wywalczą trzy najlepsze drużyny.

Fajnie jest mieć dodatkową szansę awansu na igrzyska, musimy zrobić wszystko, by ją wykorzystać – mówi Faktowi Paweł Zagumny.Nie będzie łatwo, bo w Pucharze Świata grają najlepsze drużyny. W ciągu dwóch tygodni trzeba rozegrać jedenaście meczów. Trzeba wygrać prawie wszystko, by znaleźć się w gronie trzech najlepszych zespołów. Nikogo nie można wyprzedzić dzięki dziwnym przepisom, systemom. Jedna-dwie porażki to wszystko, na co można sobie pozwolić.

Andrea Anastasi, trener reprezentacji Polski, w tym roku już dwa razy stał na podium – w Lidze Światowej i w mistrzostwach Europy zajmował trzecie miejsca. W listopadzie chciałby to powtórzyć w Japonii. W kadrze mają znaleźć się wszyscy najlepsi. Oprócz Zagumnego wrócą nieobecni w pierwszej części sezonu Michał Winiarski i Daniel Pliński. Na pewno dam z siebie wszystko, by pomóc reprezentacji w olimpijskim awansie, jeżeli oczywiście trener będzie mnie widział w zespole – dodaje Zagumny, który o miejsce w wyjściowej szóstce na pozycji rozgrywającego będzie rywalizować z Łukaszem Żygadło. 

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved