Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Oby to była dla nas wielka lekcja

Michał Łasko: Oby to była dla nas wielka lekcja

fot. archiwum

Porażka jastrzębian w Częstochowie była największą sensacją pierwszej kolejki PlusLigi. Naszpikowany zagranicznymi gwiazdami jastrzębski zespół uległ złożonemu wyłącznie z polskich zawodników AZS-owi. Powody porażki próbuje wyjaśnić Michał Łasko.

Nie przypuszczałem, że początek w lidze będzie aż tak trudny. Oby to była dla nas wielka lekcja, że nie można nikogo zlekceważyć ani przed meczem, ani w trakcie meczu – mówi włoski wicemistrz Europy. Zdaniem atakującego Jastrzębskiego Węgla przyczyny porażki są złożone. – Po pierwsze, gospodarze zagrali dobrze. Ktoś stwierdził, że Częstochowa to trudny teren. Tylko że to nie jest kwestia hali czy publiki. Trzeba po prostu lepiej grać. Po naszej stronie ewidentnie widać było brak zgrania. A to nie wszystko. Nie zrealizowaliśmy wcześniejszych założeń, dużo też było błędów technicznych – uważa Michał Łasko.

Mimo że faworyci do medali na inaugurację ligi zaprezentowali się kiepsko, kreowany na jednego z liderów drużyny Łasko radzi, by wstrzymać się z surowymi ocenami. – Nie zdarzyła się żadna katastrofa. Wiadomo, że każdy zawsze chciałby wygrywać, zresztą sam byłem po meczu wściekły. Ale za wcześnie na to, by martwić się stylem porażki. Krok po kroku próbujemy budować coś, co okaże się wartościowe w kwietniu, czyli w czasie play-offów – przekonuje Łasko.

Nie popełnialiśmy tylko błędów zespołowych, ale też indywidualne. Prawda jest taka, że każdy z nas, od pierwszego do ostatniego musi od siebie więcej oczekiwać. Powiedzmy, że trzy, cztery błędy na dziesięć wynikały z braku zgrania, a reszta nie. Mocno mnie to zaskoczyło. Odbiór zagrywki, blok, defensywa, to koniecznie trzeba poprawić – zakończył atakujący jastrzębian.



* Z zawodnikiem rozmawiali Tadeusz Iwanicki oraz Marcin Fejkiel (gazeta.pl)

* Więcej w serwisie gazeta.pl 1 i 2

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved