Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Małgorzata Kożuch: O lidze jeszcze nie myślę

Małgorzata Kożuch: O lidze jeszcze nie myślę

fot. archiwum

- Choć liga już za pasem, na razie jeszcze o niej nie myślę. Pewnie przez kilka dni będą we mnie buzować emocje związane ze srebrem mistrzostw Europy - przyznaje Małgorzata Koźuch. Reprezentantka Niemiec w tym sezonie zagra w barwach Trefla Sopot.

To mój pierwszy medal w reprezentacji. Jestem bardzo szczęśliwa, bo dwa lata temu zajęłyśmy czwarte miejsce w ME i było nam przykro, gdy inne zawodniczki wchodziły na podium. Teraz nam się udało. No i jeszcze pojedziemy na Puchar Świata, rozgrywany w Japonii. W Serbii naszym celem był medal. Cieszę się, że go zdobyłyśmy – mówi Małgorzata Kożuch, która wraz z reprezentacją Niemiec stanęła na podium mistrzostw Europy siatkarek. W finale podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego przegrały z Serbkami. – Byłyśmy w stanie wygrać, lecz Serbki nie poddały się i walczyły zaciekle do samego końca. Blokowały nas niemiłosiernie i mocno dawały nam się we znaki zagrywką. To był klucz do ich sukcesu.

Od tego sezonu Kozuch będzie występowała w PlusLidze Kobiet w barwach sopockiego Trefla. – Choć liga już za pasem, na razie jeszcze o niej nie myślę. Pewnie przez kilka dni będą we mnie buzować emocje związane ze srebrem mistrzostw Europy. Lecz oczywiście mam nadzieję, że mój nowy zespół będzie odgrywał znaczące rolę i to nie tylko w PlusLidze – zaznacza reprezentantka Niemiec. – Liczę, że nauczę się wielu nowych rzeczy. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę zagrać w Polsce. To przecież moje rodzinne strony – Gdańsk, Sopot, Gdynia, dlatego cieszę się podwójnie. Gdy miałam wolne, zawsze starałem się tu zaglądać.

Cały wywiad Rafała Myśliwca
w Przeglądzie Sportowym i w serwisie plusliga-kobiet.plźródło: plusligakobiet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved