Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad: Zespołowość będzie atutem tej drużyny

Magdalena Saad: Zespołowość będzie atutem tej drużyny

fot. archiwum

- Każde zajęcia, czy to siłowe, techniczne, czy sparingi, wnoszą dużo bezcennego doświadczenia, praktyki i podnoszą umiejętności czy wydolność organizmów - mówi po okresie przygotowawczym do sezony libero Atomu Trefla Sopot, Magdalena Saad.

Dwa tygodnie obozu treningowego we Włoszech za wami. Jakie są twoje wrażenia?

Magdalena Saad: Pierwsze co mi przychodzi ma myśl gdy myślę o wrażeniach po spędzeniu tego czasu we Włoszech to pogoda! (uśmiech) Było bardzo ciepło. Słońce witało nas każdego dnia i od razu lepiej się wstawało. To jak przedłużenie lata, a z tego bardzo się cieszę, bo uwielbiam taką pogodę.

Były to przygotowania bardzo intensywne? Mocno dostawałyście w kość?Intensywne może nie za bardzo, ale treningi były wymagające. Jesteśmy w okresie, kiedy zaczynamy przekładać przygotowanie siłowe na dynamikę, a to nie jest proste. Poza tym było dużo grania, czyli pierwsze praktyczne zgrywanie się oraz sporo techniki, na którą trenerzy zwracają dużą uwagę. Niektóre części są nowe, a co jest oczywiste na zmiany starych przyzwyczajeń potrzeba dużo czasu.

Co wniosły zarówno treningi na siłowni, jak również rozgrywane sparingi?

Każde zajęcia, czy to siłowe, techniczne, czy sparingi, wnoszą dużo bezcennego doświadczenia, praktyki i podnoszą umiejętności czy wydolność organizmów.

Jak współpracuje ci się ze sztabem szkoleniowym Atomu? Zdążyłaś się już zapoznać z koleżankami z drużyny? Jaka panuje atmosfera w klubie?

Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że ludzie pracujący w Atomie to profesjonaliści. Wiedzą co robią, wiedzą dokąd zmierzają i co mają zrobić, by to osiągnąć! Jestem bardzo zadowolona ze współpracy i mam pełne zaufanie do nich oraz przekazywanej przez nich wiedzy. Dziewczyny są na tym samym poziomie. Poza tym bardzo sympatyczne, pomocne, pracowite. Wierzę, że między innymi w tym roku będzie to cichy atut tej drużyny – mam na myśli jej zespołowość.

Rozmawiała Katarzyna Wirkowska – atomtrefl.pl

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved