Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Ambicją i wolą walki można zdziałać wiele

Dawid Murek: Ambicją i wolą walki można zdziałać wiele

fot. archiwum

- Po takim meczu motywacja do pracy będzie jeszcze większa. I dla nas, starszych zawodników, i dla naszych młodszych kolegów - mówi po zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem kapitan Tytana AZS Częstochowa, Dawid Murek.

"Pieniądze to nie wszystko" śpiewali po meczu kibice i to jedna z prawd, jaka wypłynęła z tego meczu.

Dawid Murek:No tak. Wygraliśmy i cieszymy się, że forma przyszła w najważniejszym momencie. Jeszcze tydzień temu na memoriale w Warszawie nie graliśmy dobrze i obawialiśmy się spotkania z Jastrzębiem. Wyszło na to, że jak się wychodzi grać o punkty, gdy jest pełna mobilizacja, to i gra wygląda lepiej. Pokazaliśmy, jak wiele można zdziałać ambicją i wolą walki. Na papierze rywale wyglądali imponująco, ale na boisku to my okazaliśmy się lepsi.

Niespodzianka jest tym większa, że Jastrzębie przez dwa sety grało dobrze.W drugim secie było kilka ważnych, udanych zagrań, choćby obrona Wojtka Sobali. Wyprowadziliśmy kontratak, zdobyliśmy punkt, można powiedzieć, że to było przełomowe. Generalnie dobrze graliśmy w bloku, skutecznie zagrywką i to pomogło nam sprawić niespodziankę. Na początku walczyliśmy z nimi jak równy z równym, a potem okazało się, że mamy argumenty, aby wygrać mecz. Nic, tylko się cieszyć.

Po takim występie kibice mają prawo oczekiwać od was kolejnych zwycięstw.

Wygraliśmy, ale stąpamy mocno po ziemi. Na pewno nie będzie tak, że po dzisiejszym sukcesie zaczniemy myśleć o medalach. Wiemy, w jakim miejscu jesteśmy, o co gramy, jaki jest nasz cel. Mamy trenować, ogrywać młodzież i walczyć o swoje. Po takim meczu motywacja do pracy będzie jeszcze większa. I dla nas, starszych zawodników, i dla naszych młodszych kolegów.

Czułeś się jak stary mistrz, który jeszcze raz wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i nawiązał do najlepszych czasów?

Staramy się z Krzyśkiem pomagać, jak możemy, i jak na zawodników w podeszłym wieku, chyba to nieźle wyglądało. Szczerze, to czułem się na boisku jak młody bóg. Byłem naładowany energią.

Po meczu też cieszyłeś się, jakbyś wygrał pierwszy w karierze mecz w lidze.

Mecze z Jastrzębskim Węglem zawsze wywoływały u mnie dodatkowe emocje. Robiłem wszystko, co mogłem, abyśmy wygrali. Udało się i radość była wielka.

Co powiesz o współpracy z Fabianem Drzyzgą? Ten chłopak wyraźnie dojrzewa, dorasta do tego, aby stać się klasowym rozgrywającym?

Gramy ze sobą od jakiegoś czasu, choćby poprzedni sezon dał nam bardzo dużo. Rzeczywiście, nasza współpraca fajnie już wyglądała i oby tak było do końca. Wiem, że nie będzie łatwo, ale obyśmy jak najczęściej sprawiali takie niespodzianki jak z Jastrzębskim Węglem.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki
Więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved