Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alexis Crimes: Najmocniejszą stroną mojej gry są bloki

Alexis Crimes: Najmocniejszą stroną mojej gry są bloki

fot. archiwum

Będąca w szerokiej kadrze USA amerykańska środkowa Alexis Crimes od nowego sezonu będzie bronić barw BKS Aluprof Bielsko-Biała. Trener Mariusz Wiktorowicz bardzo liczy na jej doświadczenie i umiejętności.

To będzie twój drugi sezon gry w Europie. Dlaczego zdecydowałaś się podpisać kontrakt właśnie z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała?

Alexis Crimes: – Słyszałam wiele dobrego o samym klubie, jak również o tym, iż trener Wiktorowicz był bardzo zainteresowany moją grą w Bielsku-Białej.

Co wiesz o polskiej lidze?W tej chwili zbyt wiele nie mogę powiedzieć o waszej lidze. Dopiero, gdy wystąpię w nowej drużynie przeciwko rywalkom będę mogła coś powiedzieć.

Ostatni sezon spędziłaś w lidze austriackiej. Dostrzegasz jakieś znaczące różnice w organizacji, poziomie sportowym między tamtejszą ligą, rozgrywkami w USA, a Polską?

Kiedy grałam w SVS Post mój trener był jednocześnie asystentem szkoleniowca drużyny narodowej Austrii, stąd praktyka była podobna jak to jest w USA. Różnica między polską a amerykańską ligą dotyczy spraw zasadniczych. Praktyka siatkarska różni się zdecydowanie, a szkoleniowcy kładą nacisk na zupełnie inne rzeczy.

Co sądzisz o swojej nowej drużynie? W czym BKS będzie szczególnie mocny i w czym będzie imponował w nadchodzącym sezonie?

Mój nowy zespół jest niesamowity. To świetna grupa indywidualności. Szczególnie mocne będziemy w ataku i na bloku. Każdego dnia moje nowe koleżanki budzą we mnie ogromny respekt.

Co jest twoją silną stroną w grze?

Najmocniejszą stroną mojej gry oczywiście są bloki, jednak wciąż rozwijam wszystkie elementy potrzebne do gry w siatkówkę.

Byłaś w szerokiej kadrze Stanów Zjednoczonych. Doświadczenie zdobyte u boku najlepszych zawodniczek świata będzie przydatne?

To naprawdę cenne doświadczenie, gdy gra się w narodowej reprezentacji. Mieć możliwość grania naprzeciw najlepszych siatkarek świata bardzo pomaga w udoskonalaniu i rozwijaniu własnej gry.

*Rozmawiał Paweł Sala (sportowefakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved