Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ranking FIVB: Polki dwie pozycje w dół, Polacy bez zmian

Ranking FIVB: Polki dwie pozycje w dół, Polacy bez zmian

Reprezentacja Polski siatkarek na zakończonych niedawno mistrzostwach Europy zajęła miejsce 5-8. Spowodowało to spadek o dwa miejsca w rankingu FIVB. Polacy nadal na 8. miejscu w rankingu siatkarzy, ale zbliżyli się do Bułgarów.

Dwa czołowe miejsca światowego rankingu siatkarzy pozostały bez zmian. Nadal na 1. miejscu znajdują się Brazylijczycy, a na drugim Rosjanie. Na trzecie miejsce awansowali wicemistrzowie Europy, Włosi. Polacy, choć zajęli 3. miejsce na ME, nie poprawili swojej pozycji, chociaż punktowo zbliżyli się do siódmych Bułgarów. Kolejne miany w światowym rankingu po Pucharze Świata.

15. (15) Wenezuela 49,5

Na czele światowego rankingu FIVB siatkarek wciąż reprezentacje Brazylii i USA, które wygrały mistrzostwa swoich kontynentów. Na trzecim miejscu Rosjanki, które chociaż w ME nie poszło im najlepiej, utrzymały swoją pozycję. Tuż za nimi wicemistrzynie Azji Japonki, a na piąte miejsce wskoczyły nowe mistrzynie Europy, Serbki.

Polki, spadając z 9. na 11. miejsce w światowym rankingu zostały wyprzedzone przed medalistki ME, reprezentacje Niemiec i Turcji. Najbliższa okazja do zmian w rankingu FIVB przy okazji Pucharu Świata. Dziś lub jutro dowiemy się, czy Polki dostaną od FIVB "dziką kartę" i zagrają w Japonii.