Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Politechnika zainauguruje 2. kolejkę PlusLigi w Jastrzębiu

Politechnika zainauguruje 2. kolejkę PlusLigi w Jastrzębiu

fot. archiwum

Po przegranej z AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel na własnym parkiecie zmierzy się z Politechniką Warszawską. Konfrontacja ta będzie początkiem 2. kolejki PlusLigi. Oba zespoły, w pierwszych spotkaniach, odniosły porażki, ulegając rywalom 1:3.

Drużyna, w której znajdują się tacy zawodnicy jak Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Rob Bontje czy Russel Holmes rozpoczęła sezon od niespodziewanej porażki. Tak silny skład sprawił, ze wymagania wobec klubu wzrosły. Środowi rywale Jastrzębskiego Węgla, w meczu inaugurującym PlusLigę, również ponieśli porażkę. Politechnika Warszawska zdołała urwać tylko seta rywalom z Bydgoszczy. Oba zespoły z pewnością chcą szybko zapomnieć o poprzednich spotkaniach i zapisać na swoim koncie cenne trzy punkty.

Powróćmy do poprzedniego sezonu PlusLigi, który dla Jastrzębskiego Węgla nie był udany – zespół zajął siódmą lokatę w polskiej lidze. Jutrzejsi rywale Jastrzębian, AZS Politechnika Warszawska uplasowała się dwie pozycje wyżej, co było dużym sukcesem tej drużyny. Dwa spotkania tych zespołów w poprzednim sezonie okazały się korzystne dla ekipy ze stolicy. Mecze zakończyły się wynikami 3:1 oraz 3:0 dla „Inżynierów". Sezon 2009/2010 był natomiast dominacją jastrzębian, którzy zdobyli wicemistrzostwo Polski. Tym razem, w dwóch spotkaniach pomiędzy tymi zespołami, górą byli siatkarze ze Śląska, pokonując drużynę z Warszawy gładko w trzech partiach. Co więcej, Politechnika zajęła 10. lokatę. Dotychczasowy bilans spotkań jest więc dość wyrównany.

Analizując statystyki z pierwszych poczynań obu zespołów w tym sezonie, ciężko jest wskazać triumfatora jutrzejszego spotkania. Zacznijmy od drużyny Lorenzo Bernardiego. W sobotnim meczu, Jastrzębianie dość słabo spisywali się w polu serwisowym. Podczas całego spotkania udało im się zdobyć jedynie dwa asy. Atak na poziomie 47% nie pozwolił na prowadzenie wyrównanej walki, a skuteczność przyjęcia zagrywki wynosiła 60%, przy 54% efektywności Zbigniewa Bartmana, który był głównym celem drużyny z Częstochowy. Najwięcej punktów dla podopiecznych Lorenzo Bernardiego zdobyli Michał Łasko (24) oraz wspomniany wcześniej Bartman (13).

Statystyki Politechniki Warszawskiej nie wyglądają również imponująco. Przyjęcie zagrywki przeciwnika na poziomie 54% nie dało możliwości wyprowadzenia skutecznego ataku, który w drużynie „Inżynierów" osiągnął rezultat 40%. Największą rolę w tym elemencie odegrał Grzegorz Szymański, który zanotował 52% skutecznego ataku. Zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i Politechnika Warszawska prawie w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, nie potrafili dorównać swoim rywalom.Główną bolączką ekipy ze Śląska jest brak utrzymania równego poziomu gry oraz zgrania zespołu. Jest to zapewne spowodowane sporą przebudową drużyny. Braki te były wyraźnie zauważalne w spotkaniu z częstochowianami. Błędnie rozgrywane piłki przez Raphaela Margarido spowodowały wprowadzenie na boisko Briana Thortona. Jednak jego rozegranie również nie napawało optymizmem.

Kapitan Jastrzębian – Zbigniew Bartman, będzie obarczony dodatkowym bagażem emocjonalnym. Ostatni rok kariery klubowej spędził on w zespole ze stolicy. Niewyjaśniona zostaje także sprawa przynależności klubowej Michała Kubiaka, który oświadczył odejście z Politechniki Warszawskiej do Jastrzębskiego Węgla. Jednakże na stronie internetowej klubu z Warszawy podtrzymywane jest, iż brązowy medalista mistrzostw Europy wciąż jest ich zawodnikiem. Ostateczna decyzja w sprawie przyszłości klubowej zawodnika zostanie podjęta w środę.

Wracając do jutrzejszego meczu, obie drużyny z pewnością zrobią wszystko, by zakończyć to spotkanie z trzema „oczkami" na swoim koncie. Zarówno siatkarze Politechniki, jak i Jastrzębskiego Węgla spróbują udowodnić, że ich pierwsza porażka w sezonie ligowym była tylko przypadkiem. Przewagę psychiczną w tej konfrontacji będą mieli zawodnicy Lorenzo Bernardiego, ponieważ grają przed własną publicznością. Aby jednak odnieść zwycięstwo, gospodarze muszą zagrać dużo lepiej niż w sobotę. Dużym wsparciem dla zawodników będą sympatycy Jastrzębian, dla których klub przygotował niespodziankę z okazji pierwszego meczu w sezonie rozgrywanego na ich hali. Każdy, kto przyjdzie na jutrzejsze spotkanie otrzyma gratis koszulkę, stworzoną specjalnie dla kibiców. Koszulki przygotowane są w dwóch wersjach: dla kobiet i dla mężczyzn.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie i czy Politechnika zdoła pokonać „drużynę gwiazd", przekonamy się w jutrzejsze popołudnie. Początek spotkania o godz. 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved