Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Noris Cabrera nie zagra w Pile

Noris Cabrera nie zagra w Pile

fot. archiwum

Zarząd PTPS Piła widział w Noris Cabrerze liderkę zespołu. Kubanka jednakże nie spełniła oczekiwań klubu, który na jej miejsce poszukuje nowej przyjmującej. - Nie jest to zła zawodniczka, ale nie wyróżnia się niczym - mówił prezes Ciemięga.

Noris Cabrera przyjechała do PTPS Piła jako pierwsza kubańska zawodniczka w dziejach wielkopolskiej siatkówki. Ma 25 lat, grała dotąd w lidze azerskiej i nie jest dysydentką – wyjechała z Kuby legalnie. – Liczyliśmy na to, że znajdziemy w niej liderkę zespołu – mówi prezes PTPS Piła Radosław Ciemięga. – Tymczasem może nie jest to zła zawodniczka, ale do roli liderki się nie nadaje. Nie wyróżnia się specjalnie i nie o taką siatkarkę nam chodziło.

Wygląda więc na to, że występów zawodniczki z Kuby na parkietach w Wielkopolsce – nici. Pilski klub szuka już nowej przyjmującej, która spełniałaby rolę liderki. Poszukiwania obejmują także siatkarki zagraniczne.

Noris Cabrera zagrała na turnieju w ostatni weekend, w którym PTPS Piła przegrało po 2:3 z Pałacem Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza oraz wygrało 3:1 z Organiką Budowlanymi Łódź. Będzie też trenowała z pilską drużyną, ale na mecze ligowe nie wyjdzie.Pilanki trenują już w pełnym składzie, bowiem z Mistrzostw Europy w Serbii wróciła już do Piły urodzona w Charkowie francuska siatkarka Veronika Hudima. Wzięła ona udział w trzech meczach wyeliminowanej w play-off drużyny Francji – najdłużej z Niemkami, a także przeciwko Serbkom i Czeszkom. Francuzka jest bardzo chwalona w Pile i z całą pewnością nie podzieli losu Kubanki Cabrery. Trzecią zagraniczną siatkarką pilskiej drużyny trenera Mirosława Zawieracza jest Jamajka Lucie Brown, urodzona i wychowana w Stanach Zjednoczonych. Tę zawodniczkę pamiętamy już z poprzedniego sezonu.

PTPS Piła zostało wzmocnione także polskimi zawodniczkami, takimi jak Joanna Kuligowska (znana z wielu lat gry w Bydgoszczy), Anna Kaczmar, Monika Naczk czy Emilia Kajzer.

Autor: Radosław Nawrot (sport.pl)
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved