Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Izabela Bełcik: Najważniejsza jest dobra zabawa

Izabela Bełcik: Najważniejsza jest dobra zabawa

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie na placu Mancowym w Sopocie gdzie odbywał się turniej „Orlik Volleymania" pojawiła się rozgrywająca Atomu Trefl Sopot Izabela Bełcik - Ten turniej to super pomysł dla dzieciaków - chwaliła zawody siatkarka.

Wspaniała inicjatywa. My same jako młode zawodniczki zaczynałyśmy na takich imprezach. Bardzo się cieszyłyśmy jak mogłyśmy pograć na świeżym powietrzu. Wtedy plażówka nie była tak popularna jak teraz i jednak więcej czasu spędzałyśmy na hali. Turnieje na powietrzu to była fajna odskocznia. Miło wspominam takie zawody u mnie w Malborku, wtedy grałyśmy na kortach tenisowych, ale impreza była bardzo podobna – powiedziała Bełcik.

Takie turnieje bardzo rozwijają, ale najważniejsza jest dobra zabawa i zaangażowanie – dodała Izabela Bełcik – A zaangażowanie na pewno było, bo podpisujemy bardzo brudne koszulki. To jest najważniejsze.

Gdy ogląda się zmagania młodych zawodniczek od razu przypominają się swoje początki z siatkówką. – To był przypadek losowy – mówiła Bełcik. – W mojej rodzinie nikt nigdy nie grał w siatkówkę. Chociaż nie, moja ciocia grała, ale to nigdy nie było z tym związane. W mojej szkole było dwóch trenerów, maniaków siatkówki, którzy utworzyli klasę sportową o profilu siatkarskim i mnie do niej wybrali. I tak już zostało.Wielkimi krokami zbliża się sezon ligowy. Atom Trefl Sopot na pewno będzie chciał poprawić rezultat z zeszłego roku, kiedy wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. – Oczywiście cele są teraz jak najwyższe – powiedziała Izabela Bełcik . – Awansowałyśmy do Ligi Mistrzyń, gdzie będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Jeśli chodzi o mistrzostwa Polski i Puchar Polski cel jest jeden – najwyższy. Włodarze naszego klubu nie wyznaczyli nam konkretnego celu. Ale wiadomo, że każdy ma ambicje i każdy chce zdobyć jak najwięcej. Chcemy zdobyć wszystko co można, a co się uda, to zobaczymy. To wiąże się ze wszystkim, zdrowiem, szczęściem itd.

Reprezentacja Polski siatkarek na ME zajęła 5 miejsce. Izabelę Bełcik z kadry wyeliminowały względy zdrowotne. – Byłam w reprezentacji dosłownie 10 dni – mówiła rozgrywająca. – Wiem, że dziewczyny chciały wynieść z tych mistrzostw jak najwięcej, ale skończyło się na piątym miejscu. Niewątpliwie w porównaniu z ubiegłymi sezonami to był nowy skład. A nowy skład musi jakiś czas ze sobą pograć, żeby się zgrać i wygrywać. Każdy chciał żeby wróciły z medalem jak to było w poprzednich latach. Niestety się nie udało, nie zawsze można zdobywać medale.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved