Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Udany debiut Tukana Iwiny

III liga: Udany debiut Tukana Iwiny

fot. archiwum

Pierwsza kolejka grupy dolnośląskiej III ligi kobiet za nami. Większość zespołów swoje mecze rozegrała w sobotę. KS Olimpia Jawor bez straty seta pokonała KS Koronę Sulików, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 30 punktów w całym spotkaniu.

Trzy oczka na swoim koncie zapisała też drużyna UKS „Głuszyca" Głuszyca, która w czterech partiach uporała się z ekipą KS KUS-KUS Sudety Kamienna Góra. Zwycięstwo zanotował również zespół MGLKS Sobieski Oława, odprawiając z kwitkiem drużynę SL Salos RP Nowa Ruda. Na zakończenie tej rundy UKS Tukan Iwiny we własnej hali podejmował UKS Volley Bolesławiec.

Spotkanie lepiej zaczęły bolesławianki. Dzięki skutecznemu serwisowi szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Zawodniczki Tukana popełniały proste, niewymuszone błędy. Po kilku nieudanych zagraniach udało im się jednak opanować zdenerwowanie i najpierw doprowadziły do remisu po 5, a potem dzięki serii bardzo dobrych zagrywek odskoczyły rywalkom na siedem oczek. W kolejnych akcjach nadal lepiej punktowały gospodynie, jednak przy prowadzeniu 21:9 w ich szeregi znów wkradł się chaos. Drużyna z Bolesławca przypomniała o swoim serwisie, który skutecznie utrudniał rywalkom wyprowadzenie udanych akcji, ale był to tylko chwilowy „zryw". W prawdzie przyjezdnym udało się odrobić pięć oczek, jednak przewaga iwinianek była zbyt duża. Tukan zwyciężył pewnie do 16.

W drugim secie gra zdecydowanie się wyrównała. Oba zespoły popełniały nieco mniej błędów własnych. Nie zdarzały się im już tak duże przestoje, jak w poprzedniej partii i raczej nie traciły punktów całymi seriami. Jako pierwsze w tej odsłonie na prowadzanie wyszły miejscowe. Bolesławianki tym razem nie dały odskoczyć rywalkom na więcej niż trzy oczka. Dopiero klika skutecznych ataków ze skrzydeł pozwoliło gospodyniom wypracować, jak się wydawało – bezpieczną przewagę. Jednak chwilę później znów zupełnie się zdekoncentrowały – zdobyły zaledwie dwa oczka, przy sześciu zapisanych na koncie rywalek. Ze stanu 14:9 zrobiło się 16:15. Iwinianki tym razem nie zapłaciły słono za takie gapiostwo, bo mimo starań, zawodniczki z Bolesławca nie były w stanie doprowadzić do remisu. W kolejnych akcjach, po obu stronach siatki udane zagrania przeplatały się z prostymi błędami. Ostatecznie jednak, ponownie lepsze okazały się siatkarki Tukana, wygrywając tym razem do 22.Sytuacja w trzeciej odsłonie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw gospodynie uzyskały dość wysokie prowadzenie. Chwilę później Volley zniwelował stratę do zaledwie jednego oczka. Atak ze skrzydła, dobry serwis i skuteczny blok znów pozwoliły Tukanowi odskoczyć na kilka punktów. Bolesławianki jednak ponownie zmniejszyły dystans. Taka „przeplatanka" trwała niemal przez całą partię, a zwieńczeniem tego była zacięta końcówka. Przy stanie 24:23 gospodynie miały w górze piłkę setową i meczową, ale zaprzepaściły ją w najgorszy możliwy sposób – psując zagrywkę. Ta sytuacja szybko się na nich zemściła, bo po kolejnych dwóch błędnych zagraniach w ich wykonaniu, ze zwycięstwa w tym secie mogły cieszyć się rywalki. Volley wygrał na przewagi do 24.

Czwarta, i jak się okazało ostatnia partia przebiegała w zasadzie bez historii. Zawodniczki Tukana, podrażnione porażką w poprzednim secie, nie dały szans swoim przeciwniczkom. Gospodynie przeważały niemal w każdym elemencie, a bolesławianki były w stanie wyprowadzić jedynie pojedyncze, skuteczne akcje. Drużyna z Iwiny wygrała pewnie tę odsłonę do 10 i całe spotkanie 3:1, zaliczając tym samym udany debiut w III lidze. Wydaje się, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była skuteczna zagrywka. O powodzeniu decydowała też umiejętność ograniczenia błędów własnych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved