Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: 2. kolejka szczęśliwa dla beniaminków

II liga M: 2. kolejka szczęśliwa dla beniaminków

Siedem drużyn II ligi mężczyzn może cieszyć się po dwóch kolejkach z kompletu zdobytych punktów. Czy to już faworyci do turnieju mistrzów II ligi, który rozstrzygnie o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej? Jeszcze za wcześnie na takie opinie.

Prowadzenie w tabeli gr. 1 II ligi mężczyzn Krispolu września to nie przypadek. Podopieczni Krzysztofa Wójcika w drugim swoim meczu pokonali 3:1 AZS UAM Poznań potwierdzając tym, że myślą poważnie o walce o I ligę. – Rywale na pewno mają bardziej doświadczoną drużynę i to było widać zwłaszcza w organizacji gry. Nam jeszcze trochę do tego brakuje, choć znowu nie jest tak, że Krispol jest całkowicie poza zasięgiem. Myślę, że czas będzie działać na naszą korzyść – przyznał po meczu szkoleniowiec akademików, Damian Lisiecki. Tuż za zespołem z Wrześni jest w tabeli Morze-Bałtyk. Szczecinianie dopiero po tie-breaku wygrali we własnej hali z AZS UZ Zielona Góra. – Ostrzegałem chłopaków, że nie będzie to łatwy mecz, a jednak wyszliśmy na niego zbyt pewni siebie – przyznał grający trener Morza, Michał Doliński. Dla akademików z Zielonej Góry był to już drugi tie-break w tym sezonie, tym razem przegrany. Bardzo dobrze spisuje się beniaminek z Międzyrzecza. Siatkarze Orła (przejęli nazwę po zlikwidowanym już klubie) po raz kolejny pokazali, że nie zamierzają w tym sezonie być „chłopcem do bicia". Przed tygodniem komplet punktów był na wyciągnięcie ręki. Tym razem Orzeł zanotował pierwsze zwycięstwo, a bez wygranego seta z Międzyrzecza wyjechali kaliszanie. W pozostałych spotkaniach grupy 1 Sobieski Żagań wyjechał z trzema punktami z Ozorkowa, zostawiając Bzurę z zerowym dorobkiem po dwóch meczach. Również bez punktu jest zespół LO MS Świnoujście, które we własnej hali przegrał tym razem 0:3 z Olimpią Sulęcin.

Świetne nastroje panują w Rybniku. Siatkarze Volleya pokonali 3:0 na wyjeździe Victorię Wałbrzych i z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Wałbrzyszanie są po 2. kolejkach na przeciwnym biegunie tabeli – w tym sezonie nie udało im się wygrać jeszcze ani jednego seta. Jeden punkt mniej od rybniczan mają podopieczni Dariusza Parkitnego. Czarni wygrali wprawdzie w Rząśni 3:2 z Juvenią Głuchołazy, ale po meczu z twarzy gospodarzy można było wyczytać, że liczyli na komplet punktów. Dla Juvenii był to drugi przegrany tie-break i drugi punkt w rozgrywkach II ligi. Z punktów mogli się cieszyć uczniowie grający w obu zespołach SMS PZPS Spała. Drugi zespół bez straty seta wygrał w Raciborzu z tamtejszym Rafako, pierwszy zaś po wygranym tie-breaku z Gwardią wywiózł z Wrocławia dwa punkty. Podopieczni Ireneusz Kłosa z trzema jak na razie punktami zajmują po dwóch kolejkach dopiero 8. miejsce. Z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa zadowoleni byli częstochowianie. Delic-Pol pokonał na własnym parkiecie 3:1 Kęczanina Kęty, chociaż w czwartym secie goście mieli piłkę setową i mogli doprowadzić do tie-breaka. W ostatnim meczu grupy 2. Spodek Katowice wygrał w pięciu setach w Opolu. Dla AZS Politechniki Opolskiej był to pierwszy punkt w tym sezonie, katowiczanie z czterema „oczkami" na koncie są na 4. miejscu w tabeli.

Aż trzy drużyny z kompletem punktów po dwóch seriach spotkań są na szczycie tabeli grupy 3. Czarni Radom dzięki zwycięstwu 3:0 z Wilgą Garwolin, dopiero co przywróconą do rozgrywek ligowych, oraz dzięki lepszemu bilansowi małych punktów, okupują fotel lidera. – Jesteśmy na "dotarciu", dlatego jeszcze nie wszystko wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Za tydzień czeka nas dużo trudniejszy mecz w Hajnówce – podkreśla trener radomian, Wojciech Stępień. Zapewne ma rację, bowiem Pronar odniósł pewne zwycięstwo w Mławie i również ma na swoim koncie komplet punktów. – Zrobiliśmy to, co chcieliśmy, czyli wygraliśmy za trzy punkty. W dwóch pierwszych setach poszło nam dość łatwo. W trzecim rywale trochę się zawzięli, ale to my znowu wygraliśmy – mówi Paweł Blomberg, trener ekipy z Hajnówki. Trzecią drużyną ze szczytu tabeli jest Camper Wyszków. Podopieczni trenera Piotra Szulca we własnej hali pokonali 3:1 MOS Wola Warszawa, dla którego była to już druga porażka w tym sezonie. Cenne, pierwsze zwycięstwo w II lidze, odniósł beniaminek z Żyrardowa. Żyrardowianka pokonała na własnym terenie 3:0 rezerwy AZS Olsztyn i niespodziewanie znalazła się na 4. miejscu w tabeli. Drugi z beniaminków, Centrum Augustów, również zdobył pierwszy, ale tylko punkt, w rozgrywkach drugoligowych. Augustowianie przegrali we własnej sali 2:3 z AZS-em Uniwersytet Warszawski. – Emocji było sporo, ale niestety zabrakło nam trochę szczęścia, trochę też spokoju i cierpliwości, aby wygrać to spotkanie – uważa grający trener Centrum Wojciech Iwanowicz.Niestety popełniliśmy za dużo własnych, prostych błędów i po tym spotkaniu wszyscy odczuwamy spory niedosyt.

Niespodziewanym liderem grupy 4 II ligi mężczyzn po zwycięstwie nad Wawelem Kraków został zespół Contimaxu MOSiR Bochnia. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W każdym elemencie byliśmy pewni siebie i zdecydowanie lepsi od zawodników AGH WKS Wawelu Kraków – powiedział po spotkaniu trener lidera, Robert Banaszak. Sześć punktów, ale gorszy bilans setowy, mają również siatkarze Avii Świdnik. Świdniczanie tym razem pokonali 3:1 Wisłoka Strzyżów, ale tak jak przed tygodniem, pierwszego seta przegrali. – Pierwszy set jest dla nas zabójczy – przyznał Mariusz Kowalski, trener Avii. – Obawiałem się tego spotkania, bo graliśmy z Wisłokiem na turnieju przedsezonowym i wiedziałem, że jest to zespół walczący – dodał. Na trzecim miejscu w tabeli po dwóch kolejkach znalazły się Karpaty Krosno, które bez straty seta pokonały w Lublinie tamtejszą Politechnikę. Pierwsze wygrane w tym sezonie odniosły zespoły występujące w grupie 4 w roli beniaminków. AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce pokonał u siebie 3:0 Błękitnych Ropczyce, a AKS Rzeszów również na własnym terenie i również bez straty seta wygrał z STS Skarżysko-Kamienna.