Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika nie chce zatrzymywać Kubiaka na siłę

AZS Politechnika nie chce zatrzymywać Kubiaka na siłę

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska wydał dziś oświadczenie w sprawie kontraktu zawartego z Michałem Kubiakiem. Władze klubu przyznają w nim, ze nie chcą za wszelką cenę zatrzymywać zawodnika, ale domagają się od niego rozwiązania obowiązującego kontraktu.

Oświadczenie klubu AZS Politechnika Warszawska:

W związku z orzeczeniem Sądu Polubownego Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej z dnia 30 września 2011 roku odrzucającego pozew pana Michała Kubiaka, prezentujemy aktualne stanowisko naszego Klubu.  1. Pan Michał Kubiak pozostaje zawodnikiem AZS Politechnika Warszawska, zgodnie z umową z dnia 29 lipca 2010 roku o uprawianie sportu profesjonalnego i świadczenie usług managersko – reklamowych, zawartej na dwa sezony 2010/11 i 2011/12. Na jej podstawie w zeszłym sezonie PZPS wydał mu licencję zawodniczą na grę w AZS, a PLPS zatwierdził jako zawodnika naszego Klubu. Nikt nie kwestionował ważności tego kontraktu przez cały poprzedni sezon, kiedy to zawodnik reprezentował barwy AZS.
  2. W powyższych okolicznościach, pan Michał Kubiak według oświadczeń medialnych zawarł po sezonie 2010/11 równoległy kontrakt z innym klubem siatkarskim PlusLigi wbrew stanowisku AZS prezentowanym wszystkim zainteresowanym stronom.
  3. Sąd Polubowny Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej orzeczeniem z dnia 30 września 2011 roku odrzucił pozew pana Michała Kubiaka przeciwko AZS o ustalenie nieobowiązywania kontraktu w sezonie 2011/2012, nie kwestionując przy tym jego ważności.
  4. Kontrakt z AZS z 2010 roku nie został zatem do dnia dzisiejszego skutecznie podważony ani rozwiązany. Ewentualne dalsze roszczenia zawodnika na tym etapie, mogą być zgłaszane wyłącznie do sądu powszechnego. Klubowi nie wiadomo, żeby taki proces został wszczęty. Zwolnienie się przez pana Michała Kubiaka z obowiązku gry na rzecz AZS sezon w bieżącym sezonie, może nastąpić wyłącznie po uprzedniej zapłacie stosownego odstępnego na rzecz naszego Klubu.
  5. Strony obowiązuje zatem nadal kontrakt z 2010 roku i brak jest podstaw do odmowy wydania panu Michałowi Kubiakowi licencji przez PZPS na grę w AZS i zatwierdzenia tego przez PLPS. Jest to bowiem ta sama umowa, która została zaakceptowana przez władze siatkarskie w poprzednim sezonie.
  6. Apelujemy do władz polskiej siatkówki o brak aprobaty dla działań zawodników pozostających w sprzeczności z prawem, zasadami sportowymi i fair play, które miałyby zmierzać do obejścia obowiązujących postanowień Kontraktu, a w szczególności obowiązku zapłaty umówionej kwoty odstępnego, przewidzianej przez strony właśnie na wypadek woli wcześniejszego rozwiązania łączącej ich umowy.
  7. AZS Politechnika Warszawska pragnie wskazać zarazem, że nie zamierza wbrew woli pana Michała Kubiaka zatrzymywać go w swojej drużynie. Jednakże zmiana przynależności klubowej tego zawodnika winna się odbyć w sposób przewidziany w obowiązującym strony kontrakcie oraz z poszanowaniem dobrych obyczajów.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved