Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina w kolejnej rundzie

PP: Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina w kolejnej rundzie

W niedzielne południe siatkarki Piecobiogazu ponownie wyszły na parkiet w Aleksandrowie Łódzkim i po raz drugi pokonały zespół Jedynki. Tym razem uczyniły to w ramach Pucharu Polski i w przeciwieństwie do meczu sobotniego, w niedzielę nie straciły ani jednego seta.

W sobotę podopieczne Krzysztofa Janczaka wygrały mecz ligowy z Jedynką Aleksandrów Łódzki 3:1. – Zawsze wychodzimy na parkiet po to, by wygrać mecz. Także jutro walczymy na całego i postaramy się po raz drugi pokonać rywalki – zapowiadał jeszcze w sobotę trener Piecobiogazu. I rzeczywiście tak się stało.

Siatkarki z Murowanej Gośliny wygrały drugie spotkanie Jedynką 3:0 i pewnie awansowały do III rundy Pucharu Polski kobiet. W niej zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Zawiszą Sulechów a Chemikiem Police.

Gospodynie, choć dzielnie walczyły zarówno w sobotę jak i w niedzielę, tego drugiego spotkania nie będą wspominać miło. Nie dość, że w drugim secie nie wykorzystały ogromnej przewagi (prowadziły 18:12), to jeszcze kontuzji nabawiły się trzy podstawowe zawodniczki Jedynki. Judyta Szulc i Sylwia Korzycka zderzyły się w czasie obrony trudnej piłki i solidnie się poobijały a Anna Związek doznała lekkiego urazu mięśnia czworogłowego i już bez tych trzech zawodniczek aleksandrowianki kończyły dwa sety.

Dopiero najbliższe dni pokażą, jak groźne są te urazy i czy te trzy siatkarki będą mogły udać się na sobotni mecz ligowy z Silesią Volley w Mysłowicach. Piecobiogaz po dwóch zwycięstwach w Aleksandrowie zmierzy się w sobotę we własnej hali z dokooptowanym w ostatniej chwili do I ligi kobiet SMS PZPS I Sosnowiec.

Jedynka Aleksandrów Ł. – Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3
(23:25, 22:25, 20:25)