Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Faworyt nie zawiódł i wygrał za trzy punkty

PlusLiga: Faworyt nie zawiódł i wygrał za trzy punkty

Siatkarze ZAKSY wywiązali się z roli faworytów i pokonali za trzy punkty Farta Kielce. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie mieli jednak łatwego zadania i momentami musieli stawić czoła dobrze dysponowanym kielczanom.

Pierwszy set to niespodziewanie spora dominacja na parkiecie drużyny z Kielc. Fart od samego początku budował sobie przewagę. Już na pierwszą przerwę techniczną schodząc z czterema oczkami przewagi (8:4), a na drugą z ośmioma (16:8). Goście dominowali w każdym z elementów. Raz po raz popisywali się asami serwisowymi, czy efektownymi blokami, a w ataku rządzili i dzielili Miłosz Zniszczoł, Rafał Buszek, a przede wszystkim Marcus Nilsson. Do końca partii sytuacja nie uległa zmianie i to goście mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0 (25:18).

Pozytywne nastroje kieleckich kibiców z pewnością ostudził drugi set. Tym razem to kędzierzynianie od początku narzucili swój styl gry i szybko wypracowali kilkupunktowe prowadzenie (8:5). Farciarze zaczęli popełniać coraz więcej błędów, natomiast ZAKSA z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcała. Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie nie pozwalając się dogonić. Większość punktów w ataku zdobywali Michał Ruciak i Antonin Rouzier, którzy we dwójkę pociągnęli zespół do zwycięstwa w drugiej partii (25:21).

Trzecia partia to powtórka z pierwszego, jednak z tą różnicą, że to ZAKSA zdominowała swojego przeciwnika. Kędzierzynianie ponownie szybko odskoczyli od Farta najpierw na cztery (8:4), a za chwilę już na 9 punktów (16:7). Kielczanie zupełnie stracili koncepcję gry, popełniali sporo błędów, a w ataku przestał radzić sobie Marcus Nilsson. Grzegorz Wagner wprowadził trzech nowych zawodników na parkiet, lecz na nic się to zdało. ZAKSA bez problemów zwyciężyła w 3 odsłonie (25:16) i dzielił ją już tylko jeden set od wygranej.

Czwarty set był najbardziej wyrównany. Aż do stanu (13:13) żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć od rywala na więcej niż 2 oczka. Jednak 3 punkty z rzędu zdobyte przez gospodarzy (16:13) lekko przybiły gości z Kielc. Od tego momentu po stronie gości znów pojawiły się błędy, które skrzętnie wykorzystywali kędzierzynianie odskakując na 6 punktów (23:16). Kielczanie zdobyli się jeszcze na 3-punktowy zryw (23:19), jednak nie byli w stanie odebrać zwycięstwa faworytom. Spotkanie atakiem ze środka zakończył Patryk Czarnowski (25:21).

MVP spotkania został wybrany atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Antonin Rouzier.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Fart Kielce 3:1
(18:25, 25:21, 25:16, 25:21)

Składy drużyn:
ZAKSA: Zagumny (4), Rouzier (24), Gladyr (6), Czarnowski (11), Samica (12), Ruciak (6), Gacek (libero) oraz Pilarz
Fart: Pujol (4), Buszek (7), Zniszczoł (10), Kapfer (8), Kokociński (4), Nilsson (18), Żurek (libero) oraz Kamiński (4), Kozłowski, Jungiewicz (4) i Pawliński (3)