Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jerzy Wietecha: Stawiamy przede wszystkim na rozwój

Jerzy Wietecha: Stawiamy przede wszystkim na rozwój

fot. archiwum

- Przede wszystkim stawiamy na rozwój, ale w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Bez względu na to czy będziemy grali ze starszymi przeciwnikami, damy z siebie wszystko - przyznał trener młodej Resovii, Jerzy Wietecha.

Pomimo wygranej miał pan wiele uwag do swoich zawodników, było bardzo dużo błędów.

Jerzy Wietecha:Tak, było dużo błędów, które popełnialiśmy sami i przez to napędzaliśmy grę przeciwnika. Musimy być bardzo skoncentrowani, jeżeli chcemy grać spokojnie i równo w każdym elemencie. Wiele błędów wynikało prawdopodobnie z tego, że był to pierwszy, inauguracyjny mecz.

Patrząc na skład zespołu nie da się nie zauważyć, że to całkiem nowa drużyna.– Nasz skład się całkowicie zmienił. Ci chłopcy dopiero zaczynają grać w Młodej Lidze. Z tych którzy grali w zeszłym roku nie ma praktycznie nikogo. Są chłopcy którzy byli w szerokim składzie ale nie grali. W tym roku postawiliśmy na młodszy rocznik ’94, który ma szansę się pokazać, ogrywać.

Czy mimo to stawiacie sobie jasny cel, którym jest obrona tytułu mistrza Młodej Ligi?

– Nie stawiamy sobie takiego celu. Starsi chłopcy mają już zawieszoną poprzeczkę trochę wyżej w II lidze. Chcemy, żeby grali teraz młodsi, przede wszystkim stawiamy na rozwój. Ale niewątpliwie w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Bez względu na to czy będziemy grali ze starszymi przeciwnikami, damy z siebie wszystko, bo to tylko i wyłącznie może wyjść na korzyść dla tych młodych chłopaków.

A czy w tym sezonie będziemy mogli jeszcze zobaczyć na parkiecie Młodej Ligi zawodników którzy grali w zeszłym roku?

– Jeśli będzie potrzeba będziemy korzystać z pomocy starszych, doświadczonych zawodników grających w II lidze. Tutaj nie mamy ustalonych jakichś sztywnych zasad co do składu. Chcemy dawać szanse wszystkim.

* Rozmawiała Katarzyna Zięba (młodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved