Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break w meczu beniaminków dla Cuprum Lubin

I liga M: Tie-break w meczu beniaminków dla Cuprum Lubin

W Lubinie mecz z Jadarem Siedlce był wydarzeniem historycznym. Dla obu zespołów był to debiut w I lidze mężczyzn i obie drużyny bardzo chciały, by wypadł on okazale. Po meczu to lubinianie cieszyli się ze zwycięstwa, a Jadar przywiózł do domu jeden punkt.

Siedlczanie bez większych problemów wygrali swojego pierwszego pierwszoligowego seta, kolejne dwa padły jednak łupem zawodników Cuprum Lubin. – Zapłaciliśmy frycowe w pierwszym secie. Zagraliśmy chyba jednak zbyt nerwowo. Inauguracja przy pełnych trybunach trochę nas usztywniła – mówił po spotkaniu kapitan lubińskiej drużyny Marcin Oczkowski. Od drugiego seta gospodarze poukładali swoją grę i mogli cieszyć się ze zdobywanych punktów. Ścianę nie do przejścia dla gości stanowił lubiński blok, gdzie szczególnie wyróżniała się para Kordysz- Kucharski. Szczelny blok i pewne ataki pozwoliły gospodarzom wysoko wygrać tę partię. Trzecia partia to już popis lubinian. Na zagrywkę wszedł Krzysztof Antosik i długo tam pozostał, bowiem Cuprum zdobył kolejno jedenaście punktów. Na tablicy widniał wynik 11:0 a goście byli zupełnie bezradni. Gra podopiecznych trenera Macieja Nowaka kompletnie rozsypała się i zdołali oni zgromadzić na swoim koncie w trzeciej partii zaledwie dziesięć punktów. KPS Jadar zdołał podnieść głowy w czwartej odsłonie, którą wygrał w dramatycznej końcówce na przewagi 30:28. W decydującym o wszystkim tie-breaku siedlczanie ponieśli porażkę do 13 i to Cuprum Lubin zainkasował dwa punkty.

Nie zrobiliśmy rywalowi dużej krzywdy naszą zagrywką i wydaję mi się, że to może być nasz naprawdę duży atut przy naszej normalnej dyspozycji. Z drugiej strony, mimo porażki cieszę się, że potrafiliśmy się podnieść po trzecim secie, w którym zagraliśmy słabo – powiedział atakujący KPS Jakub Bucki.

Sobotni mecz to typowe starcie beniaminków, widać było nerwowość w poczynaniach obu ekip na przestrzeni całego pojedynku, każda z nich chciała zacząć sezon od zdobyczy punktowej – komentował menedżer zespołu z Siedlec Paweł Burzec.Gra była szarpana i nierówna, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. Była to jednocześnie namiastka emocji ligowych, których nie zabraknie podczas tego sezonu. Gratulacje dla obu drużyn za waleczna postawę, w tak wyrównanej lidze każdy wynik będzie możliwy, niezależnie kto z kim stanie w szranki, a o każdy punkt trzeba będzie się mocno "napocić". Zapominamy o przegranej, płynnie przechodzimy myślami do sobotniego pojedynku z Wieluniem, celem jest zwycięstwo przed własną publicznością.

MKS Cuprum Mundo Lubin – KPS Jadar Siedlce 3:2
(18:25, 25:16, 25:10, 28:30, 15:13)