Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spadkowicz z ekstraklasy pokonał w Krakowie beniaminka

I liga M: Spadkowicz z ekstraklasy pokonał w Krakowie beniaminka

Nie udała się inauguracja sezonu w I lidze mężczyzn w Krakowie. Po zaciętym, stojącym na wysokim poziomie meczu, lepsi okazali się gracze Siatkarza Wieluń, spadkowicza z PlusLigi, którzy zainkasowali trzy punkty wygrywając z Wandą 3:1.

Mecz rozpoczął się od mocnego ataku Mischke, który zdobył pierwszy punkt dla krakowian. Później do stanu 9:10 toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Skutecznie z każdej pozycji atakował Dzierwa, po drugiej stronie siatki wtórował mu Mikołaj Sarnecki. Kilka kolejnych piłek to nerwowość w wykonaniu gospodarzy i skuteczne kontry gości (szczególnie we znaki dawał się Vlk). Do końca seta przewaga osiągnięta w tej części dała bezpieczne prowadzenie i zwycięstwo Wielunia do 19. W drugiej partii już na początku przeprowadzone zostały zmiany w ekipie gości (błąd w ustawieniu), co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Cztery kolejne punkty i prowadzenie 4:0. Później przewaga wzrosła jeszcze do stanu 11:4 i taka utrzymała się do końca seta, którego atakiem po bloku zakończył Blachura.

Trzeci set rozpoczął się od błędów zawodników KA Wandy Instal Kraków. Zablokowani zostali kolejno Blachura i Dzierwa i zrobiło się 3:7. W drużynie gości pierwsze skrzypce zaczął grać Tomasz Tomczyk, którego w żaden sposób nie potrafili zatrzymać krakowianie. Jeszcze przy stanie 15:18 wydawało się, że w końcówce oglądać będziemy emocjonujące widowisko, ale kilka błędów (Domonik w aut, Ferek zablokowany) i seta zakończył atakiem Sarnecki.

Ostatnia partia do stanu 19:19 to walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować solidnej przewagi. Wtedy na zagrywkę wszedł Bartłomiej Matejczyk i niedokładne jej przyjęcie zemściło się na gospodarzach, którzy seryjnie tracili punkty w tej części seta. Ferek zaatakował w aut, Mischke otrzymał blok od Kałasza. W końcówce jeszcze ambitnie grający gospodarze (głównie za sprawą dobrych ataków Ferka) próbowali odwrócić losy meczu, ale dwa ostatnie punkty stały się autorstwem Sarneckiego i Siatkarz Wieluń odniósł zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

KA Wanda Instal Kraków – Siatkarz Wieluń 1:3
(19:25, 25:17, 22:25, 21:25)

Składy drużyn:
Wanda: Tepling, Syguła, Soroka, Mischke, Domonik, Dzierwa, Mrozowski (libero) oraz Łukasik, Szablewski, Blachura, Ferek i Pić
Siatkarz: Sarnecki, Schamlewski, Matejczyk, Vlk, Kudłacik, Buchowski, Siewiorek (libero) oraz Leszczawski, Lech, Tomczyk i Kałasz