Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Teodor Salparow w grudniu powróci na boisko

Teodor Salparow w grudniu powróci na boisko

fot. archiwum

Libero reprezentacji Bułgarii, Teodor Salparow, na początku kwietnia zerwał więzadła, co wykluczyło go z rozgrywek krajowych a także z udziału w imprezach międzynarodowych wraz z bułgarską kadrą. Salparow do gry najprawdopodobniej wróci w połowie grudnia.

Na początku kwietnia, na treningu przed półfinałowym meczem walki o mistrzostwo Bułgarii, Teodor Salparow doznał kontuzji kolana – zerwał więzadła. Uraz okazał się być na tyle poważny, że wykluczył zawodnika z gry do końca sezonu ligowego a także z występów w reprezentacji Bułgarii. Bułgarski libero przeszedł operację kolana i obecnie wciąż przebywa na rehabilitacji. Najprawdopodobniej do gry wróci w połowie grudnia, na trzecią kolejkę Ligi Mistrzów, w której CSKA Sofia zmierzy się z Noliko Maaseik.

– Przy takim urazie muszę naprawdę bardzo ciężko pracować, by dojść do pełnej sprawności. Rehabilitacja wymaga mnóstwo cierpliwości i wytrwałości. Dotychczas nie odniosłem jeszcze tak poważnej kontuzji, dlatego i tym razem sądziłem, że szybciej wrócę do gry, że rehabilitacja zajmie 4-5 miesięcy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami to za półtora miesiąca wszystko z moim kolanem będzie w jak najlepszym porządku i będę mógł przystąpić do cięższych treningów. Gdy wejdę w ten rytm to najprawdopodobniej już trzynastego grudnia pojawię się na boisku by pomóc kolegom w spotkaniu przeciwko Noliko – podsumował Salparow.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved