Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Gorzki smak zwycięstwa w Rząśni

II liga M: Gorzki smak zwycięstwa w Rząśni

Dopiero w drugiej kolejce sezonu 2011/2012 zadebiutował przed własną publicznością zespół Czarnych Wirex Rząśnia wygrywając mecz z beniaminkiem II ligi - Juwenią Głuchołazy w pięciu setach.

Jeszcze kilka dni temu gospodarzom wydawało się, że mecz będzie tylko formalnością. Jednak kontuzje Libero i jednego z rozgrywających, mocno pokrzyżowały plany trenerowi Dariuszowi Parkitnemu.

Pierwszy set rozpoczął się od punktu zdobytego przez Bartosza Matyszczaka z Juwenii. Przy stanie 2:2 na zagrywce Czarnych pojawił się Filip Lipiński i gospodarze odskoczyli na 4:2. Do remisu doszło po asie serwisowym Matyszczaka. Dalej toczyła się walka punkt za punkt. Przy stanie 12:11 zaczął zagrywać Paweł Gajowczyk z teamu Czarnych. Po jego piekielnie mocnej zagrywce, w tym asie serwisowym Czarni odskoczyli na 17:11. Kiwka Arkadiusza Olejniczaka z Głuchołaz na chwilę wybiła z rytmu Czarnych (17:13). W dalszej części dobrymi atakami popisywał się Kamil Parkitny z Wirex-u oraz Jakub Szcześniewski. Po ataku Jarosława Dunata z Juwenii w siatkę, Czarni zdobyli pierwszą piłkę setową. Juwenia obroniła się ale po chwili doszło do potyczek słownych z sędzią i Głuchołazy otrzymały żółtą kartkę (25:19).

W drugim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 9:8. Po zagrywkach Rafała Grabarczyka i dobrze funkcjonującym bloku jego drużyny, Czarni odskoczyli na 11:8. Do remisu 16:16 doszło po zagrywce Grzegorza Pajdy z Juwenii. Po flotach Andrzeja Strzały i atakach Kamila Parkitnego zrobiło się 19:16. Grający trener Juwenii – Arkadiusz Olejniczak poprosił o czas, a po chwili o następny. Później ten sam zawodnik dwa razy z rzędu popisał się dobrym atakiem i doszło do remisu (22:22). Przez moment wydawało się, że szala zwycięstwa zostanie przeciągnięta na stronę gości (25:26). Ostatecznie Jarosław Dunat przy ataku wpadł w siatkę i Czarni wygrali 29:27.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0. Po kilku potyczkach było już 3:5. Do stanu 18:18 raz jedni raz drudzy wychodzili na prowadzenie. Po zagrywce Grzegorza Maliny z Głuchołaz i błędach Parkitnego w ataku oraz libero w przyjęciu, goście wyszli na prowadzenie 18:21. O czas poprosił Parkitny. Następnie za Kamila Parkitnego wprowadził Bartosza Woźniaka. Opłacił się ten manewr, gdyż doszło do remisu 22:22. Wtedy o czas poprosił Olejniczak. Tym razem w końcówce lepsi okazali się goście i wygrali 28:26.

W początkowej fazie czwartego seta gdy na zagrywce w Juwenii pojawił się kapitan zespołu Łukasz Olejniczak zrobiło się 1:5. Czarni zaczęli trudną walkę o odrabianie straconych punktów. Do remisu doszło przy stanie 13:13. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 16:17. Ataki Łukasza Olejniczaka sprawiły, że Głuchołazy wyszły na prowadzenie 16:20. Dwa kolejne czasy Parkitnego nie zmotywowały podopiecznych. Set zakończył się stanem 18:25.

Piąta partia rozpoczęła się od prowadzenia gości. Rozgorzała walka punkt za punkt. Gdy na tablicy wyświetlił się wynik 7:6 na zagrywkę gospodarzy wszedł Jakub Szcześniewski. Jego dobrą zagrywkę wykorzystał blok Czarnych co sprawiło, że m.in. dwa razy z kolei pomylił się w ataku Łukasz Olejniczak (11:6). Ataki Pawła Gajowczyka i Jakuba Szczęśniewskiego dobiły gości 15:8.

Po meczu z min zawodników i trenera Czarnych widać było, że odniesione zwycięstwo będzie miało smak goryczy – dobre to, ale nie cieszy tak jak wygrana za trzy punkty.

Czarni Rząśnia Juvenia Głuchołazy 3:2
(25:19, 29:27, 26:28, 18:25, 15:8)

Składy drużyn:
Czarni: Gajowczyk, Grabarczyk, Parkitny, Szcześniewski, Strzała, Lipiński, Mikołajczyk (libero) oraz Woźniak, Adamowicz. Miarka
Juwenia: Olejniczak, Matyszczak, Barciak, Nalborski, Pajda, Olejniczak. Ziółkowski (libero) oraz Malina , Dunat, Różański