Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Urałoczka Jekaterinburg z Pucharem Prezydenta Białegostoku

Urałoczka Jekaterinburg z Pucharem Prezydenta Białegostoku

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Białystok porażką zakończyły zmagania w Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Akademiczki w czterech setach uległy utytułowanym Rosjankom - Urałoczce Jekaterynburg. Białostoczanki jednak tanio skóry nie sprzedały.

Już pierwsza partia meczu pokazała, że zespół Urałoczki czeka trudna przeprawa. Siatkarki AZS-u toczyły wyrównany bój z rosyjską ekipą. Bardzo dobrze serwowały i powstrzymywały blokiem ataki rywalek. Z jak najlepszej strony zaprezentowała się Aleksandra Kruk. Reprezentantka Polski pewnie przyjmowała serwisy i popisywała się niezwykle efektownymi zbiciami po prostej. Zawodniczki z Rosji na udane akcje Podlasianek odpowiadały potężnymi atakami ze skrzydeł. Zaciętą końcówkę seta minimalnie wygrała drużyna z Jekaterynburga (25:23).

W drugiej odsłonie meczu białostoczanki grały koncertowo. W bloku szalała Dominika Kuczyńska. Nie do zatrzymania były Aleksandra Kruk i Dominika Sieradzan. Bezradne zawodniczki Urałoczki co chwila otrzymywały głośne reprymendy od swojego trenera Nikołaja Karpola. Nie przynosiły one jednak zamierzonego rezultatu i to Podlasianki cieszyły się ze zwycięstwa 25:17.

Przegrany set rozjuszył szkoleniowca Rosjanek. Jego siatkarki, obawiające się konsekwencji z powodu tej porażki, szybko zaczęły narzucać swój styl przeciwniczkom. Ciężar gry na siebie wzięła doświadczona Jewgiennia Estes. Akademiczki mimo usilnych starań w dwóch kolejnych setach musiały uznać wyższość rywalek.Wygrana dała Urałoczce Jekaterynburg pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Siatkarki AZS-u musiały zadowolić się drugim miejscem w imprezie.

AZS Białystok – Urałoczka Jekaterynburg 1:3
(23:25, 25:27, 21:25, 17:25)

Skład AZS Białystok: Cabajewska, Sizowa, Jack, Sieradzan, Kruk, Kuczyńska, Durajczyk (libero) oraz Cieśla, Kowalenki, Thompson

Mecz o trzecie miejsce:
Wołyń Łuck – SK UP Ołomuniec 3:2
(21:25, 26:24, 30:28, 25:20, 15:11)

Klasyfikacja końcowa:
1.Urałoczka Jekaterynburga
2.AZS Białystok
3.Wołyń Łuck
4.SK UP Ołomuniec

Nagrody indywidualne:
MVP: Jewgiennia Estes
Najlepsza atakująca: Dominika Sieradzan
Najlepsza blokująca: Dominika Kuczyńska
Najlepsza libero: Jekaterina Starodubowa
Najlepsza rozgrywająca: Ewa Cabajewska

* autorką tekstu jest Anna Jawor (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved