Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia już na pewno nie zagra, SMS PZPS Sosnowiec w I lidze?

TPS Rumia już na pewno nie zagra, SMS PZPS Sosnowiec w I lidze?

fot. archiwum

To już pewne. TPS Rumia nie zagra w I lidze kobiet, a drugi zespół TPS nie wystartuje w rozgrywkach II ligi. Kto zajmie ich miejsce? W II lidze zapewne nikt, bo chętnych nie ma. A w I lidze ma zagrać... zespół SMS PZPS Sosnowiec.

Zarząd APS TPS Rumia opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej dwa komunikaty, które definitywnie kończą starania klubu o udział rumskich zespołów w rozgrywkach szczebla centralnego w rozpoczętym już sezonie. "W związku z niemożnością spłaty w terminach określonych przez PZPS zobowiązań finansowych powstałych w TPS Rumia w ostatnich 3 latach, a głównie w sezonie 2010/11 (koszty udziału w PlusLidze Kobiet) nie została przyznana licencja PZPS na sezon 2011/12 dla zespołów APS TPS Rumia w rozgrywkach szczebla centralnego I i II ligi kobiet" – czytamy w pierwszym komunikacie, podpisanym przez prezesa Piotra Płońskiego.

Klub z Rumi nie rezygnuje jednak ze starań, aby dołączyć do grona II-ligowców w kolejnym sezonie. "Informujemy, że w sezonie 2011/12 drużyny APS TPS Rumia startować będą w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego: III liga kobiet – z zamiarem awansowania do II ligi szczebla centralnego; młodzieżowych: juniorek, kadetek i młodziczek" – głosi drugi komunikat zarządu APS TPS Rumia.

Kto zajmie miejsce rumianek w I lidze? Od wczoraj nieoficjalnie wiadomo, że będzie to zespół SMS PZPS Sosnowiec. Sosnowiczanki są spadkowiczami z I ligi i wystartowały w tym sezonie w rozgrywkach grupy drugiej II ligi kobiet. Po dołączeniu ich do składu I ligi, w miejsce pierwszego zespołu SMS do grupy drugiej II ligi ma zostać przesunięty SMS PZPS II, który… gra w grupie czwartej tego szczebla rozgrywek. To rozwiązanie zlikwiduje m.in. problem nadmiaru zespołów, których po przywróceniu do rozgrywek Pogoni Proszowice jest aż 12 i zmniejszy ich liczbę w grupie czwartej II ligi kobiet do 11.To wszystko informacje nieoficjalne, których PZPS jeszcze nie potwierdza, ale faktem jest, że dzisiejszy mecz AGH Galeco Wisły Kraków z SMS PZPS II Sosnowiec został odwołany. "Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, decyzją władz PZPS mecz został odwołany" – informuje w komunikacie menadżer sekcji piłki siatkowej Wisły, Paweł Żółkiś.

Czy wszystkie przesunięcia między ligami się potwierdzą, dowiemy się już wkrótce. Jedno jest pewne – takie działania już w trakcie sezonu ligowego po raz kolejny kompromitują organizację rozgrywek szczebla centralnego przez Polski Związek Piłki Siatkowej. I już w siatkarskich kuluarach słychać głosy protestu z Biłgoraja, bo dlaczego w I lidze ma zagrać SMS PZPS, a nie Szóstka, która zajęła czwarte miejsce w turnieju mistrzyń II lig…?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved