Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Walka o mistrzostwo jest długa i ciekawa

Stephane Antiga: Walka o mistrzostwo jest długa i ciekawa

fot. archiwum

Stephane Antiga został pierwszym w tym sezonie laureatem nagrody MVP. Francuz od pięciu lat gra na polskich parkietach. Do tej pory zdobywał złote medale z PGE Skrą Bełchatów. Tym razem ma pomóc Delekcie Bydgoszcz w uzyskaniu jak najlepszego rezultatu.

Francuz bardzo dobrze zaprezentował się w spotkaniu inaugurującym rozgrywki PlusLigi. Delecta pewnie pokonała warszawskich akademików, a sam Antiga otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika. – To było bardzo ważne spotkanie. Sprawdzian, w jakiej teraz jesteśmy formie – podkreślał po meczu. – Dobrze zaczęliśmy ten mecz. Od początku zagraliśmy bardzo skupieni. Popełniliśmy niewiele błędów, także w polu zagrywki. Myślę, że musimy jeszcze popracować nad regularnością naszej gry, choć poziom, jaki teraz już prezentujemy, jest dobry – przyznał zadowolony Francuz.

Nowy bydgoski przyjmujący nie krył, że cieszy się z możliwości kontynuowania kariery w naszym kraju. – Zdecydowałem się na pozostanie w Polsce, ze względu na poziom ligi, jaki tutaj jest. Gra o mistrzostwo kraju jest długa i bardzo ciekawa. Poza tym ludzie, którzy przychodzą na mecze – hale są zawsze pełne kibiców – podkreślił Antiga. – To także było jednym z powodów mojej decyzji. Siatkówka u was jest bardzo popularna. Do ligi przyjeżdża coraz więcej dobrych zagranicznych graczy. Do organizacji w klubach i w lidze podchodzi się poważnie i profesjonalnie. Zostałem w Polsce właśnie ze względu na to wszystko.

W nowym sezonie w PlusLidze zagra prawdziwy zaciąg francuski. Antiga, grający w Polsce od czterech lat dostrzega rozwój naszej ekstraklasy i w tym upatruje przyczyny, dla której zagraniczne gwiazdy decydują się grać w polskich zespołach. – Polska liga zaczyna coraz więcej znaczyć w Europie. Jest coraz silniejsza. Polskie kluby odrywają znaczącą rolę w turniejach kontynentalnych. Jest coraz więcej dobrych wyników. Z roku na rok zespoły rosną w siłę. Do Polski przyjeżdża coraz więcej dobrych zagranicznych graczy. Wszyscy pracują nad rozwojem tej dyscypliny. Mimo, że od siedmiu lat mistrzostwo zdobywa Skra Bełchatów, naprawdę coraz trudniej jest je zdobyć – przyznał francuski zawodnik.* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved