Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Porażka Latiny, debiut Jakuba Jarosza

Serie A: Porażka Latiny, debiut Jakuba Jarosza

Andreoli Latina, nowy zespół Jakuba Jarosza, przegrał 2:3 w meczu 2. kolejki Serie A z San Giustino. Polski atakujący miał okazję zadebiutować na parkietach włoskiej ligi, pokazując się z całkiem dobrej strony. 14 punktów i 48 % skuteczności w ataku to jego dorobek.

Gospodarze zaczęli pierwszego seta od mocnego uderzenia, bo od prowadzenia 3:0 i utrzymali przewagę przez całą partię, prowadząc w pewnym momencie już 14:8. Ostatecznie wygrali 25:16, notując na koncie trzy asy serwisowe, jeden punkt blokiem oraz 70-procentową skuteczność w ataku.

W drugiej odsłonie meczu, podobnie jak i w pierwszej, początkowo to siatkarze Latiny mieli przewagę (8:5). Trener przyjezdnych, Ferdinando De Giorgi, wpuścił na boisko Danilo Finazzi, którego dwa bloki na „dzień dobry" dały jego drużynie prowadzenie 12:11. Od tego momentu inicjatywa w zdobywaniu punktów przeszła w ręce gości. Facundo Conte oraz Tine Urnaut, którego pamiętamy z występów w ZAKSIE, byli nie do zatrzymania i dzięki nim San Giustino wygrało tę partię 25:21.

Początek trzeciego seta znów należał do Latiny, która dzięki dobrej postawie Murphy’ego Troya prowadziła 3:0. W tym momencie o czas poprosił De Giorgi. Po przerwie jego podopieczni zaczęli odrabiać straty i wyszli na prowadzenie. Przyjezdni utrzymali przewagę do końca seta, wygranego 25:22.

W początkach czwartej partii siatkarze z San Giustino mieli nad rywalami dwa punkty przewagi (6:4), jednak ci potrafili przełamać rywala i wkrótce na tablicy wyników widniał rezultat 19:13. Goście odrobili część strat w końcówce, ale skuteczny atak Jakuba Jarosza zakończył seta wynikiem 25:22, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W piątej partii najpierw obydwie drużyny grały punkt za punkt, a potem od stanu 6:8 podopieczni Ferdinando De Giorgi wypracowali sobie sporą przewagę i w rezultacie wygrali tie-breaka 15:9.

W tym spotkaniu swój debiut w Serie A zaliczył Jakub Jarosz, który w meczu pierwszej kolejki nie zagrał. Polski atakujący wchodził na zmiany w drugim i trzecim secie, a od początku czwartego pozostał na boisku do końca meczu. Zdobył 14 punktów, w tym 13 atakiem przy 48% skuteczności w tym elemencie oraz jeden blokiem.

Andreoli Latina – Energy Resources San Giustino 2:3
(25:16, 21:25, 22:25, 25:22, 9:15)

Latina: Rivera Caamano (10), Hardy-Dessources (8), Gitto (7), Sottile (2), Troy (14), Roca Borrero (13), De Pandis (libero) oraz Jarosz (14), Guemart i Fragkos (2).

San Giustino: Creus Larry(11), Rauwerdink (9), Cozzi (1), Conte (19), Petkovic (1), Urnaut (26), Giovi (libero) oraz Bartoletti i Finazzi (6).