Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Walczymy o medal

Sebastian Świderski: Walczymy o medal

fot. archiwum

- Walczymy o medal. Nie stawiamy sprawy w ten sposób, że musi być mistrzostwo - zapowiada przyjmujący kędzierzynian, Sebastian Świerski. Jego drużyna chciałaby co najmniej powtórzyć wynik z ubiegłego sezonu, kiedy zdobyła srebrny medal.

Rok temu zespół prowadzony przez Krzysztofa Selmacha w klasyfikacji końcowej ligi uplasował się tuż za Skrą Bełchatów oraz znalazł się w finale Pucharu CEV. Tegoroczne rozgrywki, kędzierzynianie rozpoczną od meczu z Fartem Kielce. – Na razie naprawdę trudno wyciągać jakieś wnioski, czy już oceniać poszczególne zespoły. Wszystko zweryfikuje liga. Mam nadzieję, że będzie to niezwykle ciekawy i wyrównany sezon. Każdy będzie walczył o zwycięstwo z każdym – mówi Sebastian Świderski, do którego w tym sezonie powróci opaska kapitana zespołu.

Walczymy o medal. Nie stawiamy sprawy w ten sposób, że musi być mistrzostwo. To jest na razie takie dzielenie skóry na niedźwiedziu i nie chcemy nic obiecywać na wyrost – zapowiada Świderski. Jego zespół dobrze spisywał się w przedsezonowych sprawdzianach, takich jak chociażby Memoriał Ambroziaka. Na tym warszawskim turnieju, kędzierzynianie uplasowali się na drugim miejscu. –  Jeśli dojdziemy do finału to na pewno będzie sukces. Nawet wtedy, gdy zdobędziemy medal z tego mniej cennego kruszcu. Niewątpliwie jednak oczekiwania są wysokie. Nasze, kibiców, działaczy, sponsorów i dlatego trzeba mierzyć wysoko. Postaramy się przynajmniej powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu – twierdzi przyjmujący kędzierzynian.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół z Opolszczyzny występował będzie w europejskich pucharach. Tym razem jednak będą to rozgrywki Ligi Mistrzów. – Po to prezes Pietrzyk zbudował taki zespół, jaki chciał trener, żeby można było grać i w lidze, i w Lidze Mistrzów. Już zeszły, bardzo rozbudowany sezon pokazał, że mamy zbilansowaną drużynę, która daje sobie radę w najtrudniejszych sytuacjach. Teraz też każdy z nas dostanie możliwość gry i każdy będzie mógł się pokazać – uważa kapitan kędzierzynian. – Na pewno mamy większe ambicje niż tylko wyjście z grupy. A to, czy będziemy w finale, czy może w półfinale okaże się na boisku. Zobaczymy…* Z zawodnikiem rozmawiał Wojciech Potocki. 
*Cały wywiad w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved