Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Tak nie powinno być

Paweł Zagumny: Tak nie powinno być

fot. archiwum

W związku z limitem obcokrajowców w PlusLidze coraz więcej zawodników dostaje polskie obywatelstwo. Dochodzi do paradoksów. Michał Łasko w PlusLidze będzie występował jako Polak, choć na mistrzostwach Europy grał w barwach Włoch... przeciwko Polsce.

Michał Łasko był jedną z gwiazd niedawno zakończonych mistrzostw Europy mężczyzn. Syn byłego reprezentanta Polski Lecha Łasko w PlusLidze będzie występował jako Polak, choć jest reprezentantem Włoch.

– Według mnie gracz obcej reprezentacji nie powinien w PlusLidze występować jako Polak, nawet jeśli ma podwójne obywatelstwo – grzmi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" rozgrywający ZAKSY Paweł Zagumny. – A tak mamy sytuację, że tydzień wcześniej ktoś gra przeciwko biało-czerwonym, a potem przyjeżdża do nas i staje się Polakiem. Tak nie powinno być.

Również Mariusz Wlazły w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" krytykuje grę Michała Łaski na polskiej licencji. – Też uważam, że to jest chore, Łasko ma paszport polski i włoski, ale gra w kadrze Włoch. Sorry, dla mnie jest Włochem i nie powinien w naszej lidze być traktowanym jako Polak. Niedługo będziemy dawali obywatelstwo na jeden mecz. Wiem, że takie jest prawo, ale mnie się to nie podoba. Ja nigdy na coś takiego bym się nie zdecydował.W podobnym tonie wypowiada się prezes PZPS Mirosław Przedpełski. – Przepis o maksymalnie trzech obcokrajowcach przebywających jednocześnie na parkiecie w zespole PlusLigi ma chronić Polaków i gwarantować, że minimum trzech będzie grało. To minimum, że reprezentacja będzie miała skąd czerpać kadrowiczów. Jeśli więc tym Polakiem jest ktoś, kto gra dla obcej kadry, powinno to budzić wątpliwości.

Możliwe, że PlusLiga pójdzie drogą wyznaczoną przez Włochy. Tam nie decyduje obywatelstwo, lecz istotna jest licencja. – Zawodnicy grający w PlusLidze na polskiej licencji powinni grać tylko dla naszej reprezentacji – przekonuje Jan Such, były trener m. in. Resovii, ZAKSY i Jastrzębia.

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved