Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Dopiero wchodzimy w grę

Michał Winiarski: Dopiero wchodzimy w grę

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Lotos Trefl Gdańsk nie zdołał sprawić niespodzianki, ale w starciu z mistrzem Polski pokazał się z całkiem niezłej strony. - Trefl dobrze zagrywał i podbijał dużo piłek w obronie, był skuteczny w ataku - komplementował rywala Michał Winiarski.

Przyjmujący Skry przyznał, że on i jego koledzy spodziewali się trudnej przeprawy w Gdańsku. – Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie. Oni podeszli do gry bardzo nerwowo w pierwszym secie, dlatego wyglądał on tak, jak wyglądał, ale później była już wyrównana walka. Cieszę się, że udało nam się odrobić kilkupunktową stratę do Gdańska w drugim secie – tłumaczył Winiarski. Bełchatowianie po dwóch wygranych partiach chyba za bardzo uwierzyli, że jest już po meczu, bo w trzecim secie popełniali błąd za błędem, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Lotosu Trefl, zwyciężając i przedłużając tym samym swoje szanse w tym meczu. – Trzecią odsłonę przegraliśmy trochę na własne życzenie, a w końcówce, w decydującym momencie popełniliśmy dwa błędy. Potem grało się już ciężko, Trefl dobrze zagrywał i podbijał dużo piłek w obronie i był skuteczny w ataku. Tym bardziej cieszy, że udało nam się wygrać decydujące piłki w końcówce i spełniliśmy założenie przedmeczowe – czyli zdobyliśmy trzy punkty.

Swemu koledze wtórował bełchatowski środkowy – Daniel Pliński. – Zawsze ciężko się gra pierwsze mecze. W dwóch pierwszych setach wydawało się, że kontrolujemy spotkanie. W trzecim nastąpiło rozluźnienie, popełniliśmy bardzo dużo błędów w polu zagrywki, przez co przegraliśmy tę partię. W czwartym secie było już gorąco, ale na szczęście udało się zwyciężyć.

Winiarski podkreślał, że to, co pokazał jego zespół w pierwszym ligowym meczu, z pewnością nie jest szczytem możliwości bełchatowian. – To jest początek sezonu, tak naprawdę dopiero wchodzimy w grę. Im więcej meczów, tym poziom  będzie rósł, pewność siebie będzie większa i wróci się do normalności. Większość z nas miała długą przerwę, tym bardziej cieszy to zwycięstwo.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved