Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięstwo Czarnych Radom

II liga M: Zwycięstwo Czarnych Radom

W 2. kolejce II ligi, siatkarze Czarnych pokonali Wilgę Garwolin 3:0. Spotkanie miało jednostronny przebieg, podopieczni Wojciecha Stępnia wygrali bardzo pewnie. - Zespół z Radomia to zdecydowany faworyt rozgrywek  - mówi Jakub Sokołowski, trener gości.

RCS tylko na samym początku każdej z partii miał lekkie problemy z rywalem. W połowie jednak bardziej doświadczeni siatkarze radomskiego zespołu brali sprawy w swoje ręce. Co prawda w premierowej odsłonie prowadzili już 14:9, ale po kilku chwilach było 16:13, a za moment remis 18:18. – Zdarzają nam się pewne przestoje i serie straconych punktów – przyznał po meczu Wojciech Stępień. W końcówce jego podopieczni okazali już swoją wyższość. Robert Prygiel zaatakował na 23:21, a grę w tej części zakończył Grzegorz Surma.

W kolejnych dwóch setach bardzo dobrze zaprezentował się zwłaszcza Marcin Kocik. To po jego zbiciach Czarni "odskoczyli" na 6 "oczek" (18:12). Potem przyjezdnych "dobił" jeszcze Grzegorz Szumielewicz. Trzecia partia to właściwie formalność. Kolejny raz popis dał leworęczny przyjmujący. – Czarni to zdecydowany faworyt i główny kandydat do awansu – przyznał po zakończeniu pojedynku Jakub Sokołowski, trener Wilgi, doskonale znany w Radomiu. Warto dodać, że… siedział w szkole jednej ławce z Robertem Pryglem.

– Jesteśmy na "dotarciu", dlatego jeszcze nie wszystko wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Za tydzień czeka nas dużo trudniejszy mecz w Hajnówce – podkreślił Wojciech Stępień.