Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Volley Rybnik zwyciężył w Wałbrzychu

II liga M: Volley Rybnik zwyciężył w Wałbrzychu

Zawodnicy TS Volley Rybnik odnieśli drugie zwycięstwo w ligowych zmaganiach. Tym razem gościnny okazał się zespół TS Victoria PWSZ Wałbrzych, któremu w obecnym sezonie nie udało się jeszcze wygrać ani jednego seta.

Mecz rozpoczął się nieudanym atakiem Arkadiusza Terleckiego. Gospodarze już na początku zdobyli niewielkie prowadzenie (10:8 po plasie Adriana Sdebela ), jednak ekipa Volleya szybko wyrównała (11:11) i wyszła na prowadzenie po ataku Dawida Małyszy . Podwójny blok na Michale Tomiałowiczu doprowadził do stanu 15:12 dla gości. Mimo bloków Olszewskiego i Sdebela oraz asa serwisowego Piotra Nowakowskiego, to podopieczni Włodzimierza Madeja kontrolowali grę i zakończyli pierwszą odsłonę przy stanie 25:21 za sprawą skutecznego ataku Lipy.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. Po asie Nowakowskiego prowadzili 7:5, dzięki dobrej zagrywce i atakom Mateusza Radojewskiego utrzymywali dwupunktowy bufor bezpieczeństwa przy stanie 17:15. Końcówka seta należała jednak do siatkarzy Volleya, którzy doprowadzili do remisu przy stanie 20:20. Kilka akcji później dwa asy Rafała Rybarczyka sprawiły, że goście prowadzili już 24:20. Zespół z Rybnika wykorzystał pierwszą piłkę setową, skutecznym atakiem w ostatniej akcji seta popisał się Warda.

Na trzecią odsłonę wałbrzyszanie wyszli wyraźnie bez wiary. Już na początku dwukrotnie pomylił się Sebastian Zieliński, po chwili błąd popełnił Tymoteusz Gajek i było 3:5. Rybniczanie nie czuli presji, Terlecki bez problemów atakował ze środka. Wkrótce podopieczni Janusza Ignaczaka wyrównali (11:11), a dobra dyspozycja w ataku Radojewskiego pozwoliła im na zejście na drugą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą. Przeciwnicy szybko rozwiali nadzieję drużyny z Wałbrzycha- po asie serwisowym Michała Łaty to zawodnicy Volleya mieli oczko więcej (19:18). W decydującej części seta błąd Nowakowskiego i blok na Tomiałowiczu przechylił szalę zwycięstwa na stronę zespołu z Rybnika, który zakończył set rezultatem 25:20 i ostatecznie wygrał 3:0.

Za tydzień zawodnicy Victorii zmierzą się z ekipą katowickiego Spodka, a rybniczanie podejmą u siebie AZS Rafako Racibórz.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – TS Volley Rybnik 0:3
(21:25, 20:25, 20:25)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych: Radojewski, Leński, Sdebel, Gądek, Zieliński, Olszewski, Wierzbicki (libero) oraz Tomiałowicz, Gajek, Nowakowski i Ostapiuk
TS Volley Rybnik : Rybarczyk, Warda, Lip, Łata, Małysza, Terlecki, Łyczko (libero) oraz S. Inglot i Graff