Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udane rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Siódemki

I liga K: Udane rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Siódemki

Siatkarki Siódemki Legionovia Legionowo udanie zainaugurowały rozgrywki I ligi w sezonie 2011/2012. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka przed własną publicznością w Arenie Legionowo w trzech setach pokonały Silesię Volley I Mysłowice/Chorzów.

Blisko 1500 kibiców zgromadziło się na inauguracyjnym meczu w Legionowie, gdzie miejscowa Siódemka podejmowała trzecią drużynę z poprzedniego sezonu, Silesię Volley I Mysłowice/Chorzów. – Ogromnie cieszę się, że w dzisiejszym spotkaniu tak dopisała publiczność – powiedział po meczu Wojciech Lalek. – Jeżeli na następnych naszych meczach będzie taka frekwencja, chylę nisko czoło, naprawdę mamy wspaniałych kibiców – dodał szkoleniowiec Siódemki.

Już pierwsze momenty spotkania pokazały, że oba zespoły bardzo spięte podeszły do tego spotkania. Nerwowości w drużynie Siódemki i Silesii przekładała się na błędy, których w sumie obie ekipy popełniły blisko pięćdziesiąt. – To jednak był mecz otwarcia. Dziewczyny były zestresowane, bardzo chciały pokazać się przed publicznością, stąd ta nerwowość na początku pierwszego i drugiego seta – wyjaśnił szkoleniowiec miejscowych. Początkowo mecz układał się po myśli przyjezdnych. Po akcji Katarzyny Wawrzyniak i błędzie w ataku Barbary Bawoł Silesia prowadziła 2:0, a gdy kontrę wykorzystała najskuteczniejsza w obozie Sebastiana Michalaka, Barbara Furtak , Ślązaczki miały już trzy punkty przewagi (6:3). – Początkowo nie wystrzegaliśmy się błędów, jednak wkrótce przeciwnik nie wytrzymał ciśnienia, myląc się coraz częściej, szczególnie na zagrywce. Ułatwiło to mojej drużynie zredukowanie przewagi – powiedział trener Lalek . W istocie siatkarki Silesii miały coraz większe problemy z wprowadzeniem piłki do gry, co błyskawicznie wykorzystały miejscowe. Asy serwisowe Marty Łukaszewskiej i Barbary Bawoł pozwoliły im wyrównać straty (7:7). Podopieczne Sebastiana Michalaka odskoczyły po akcjach Furtak na dwa oczka (10:8), ale duet Łukaszewska-Bawoł ponownie doprowadził do wyrównania (10:10). Od tego momentu coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga legionowianek, które po serii błędów przeciwnika prowadziły 16:11. Na nic zdały się przerwy na życzenie trenera Michalaka , na uwagi którego w ogóle nie reagowały przyjezdne przegrywając pierwszego seta 25:18.

Po zmianie stron sytuacja na boisku była niemal kopią pierwszej partii. Początkowo na prowadzeniu były Ślązaczki, które po własnych błędach całkowicie oddały inicjatywę Siódemce. Dla przyjezdnych prawdziwą zmorą była zagrywka byłej zawodniczki MOSiRu Mysłowice, Barbary Bawoł. Przyjmująca legionowianek trzykrotnie punktowała w tym elemencie wyprowadzając gospodynie na dziewięciopunktowe prowadzenie (23:14). W końcówce drugiego seta legionowianki miały przestój, jednak sytuację wyjaśniła Małgorzata Plebanek ustalając wynik na 25:18.

W trzeciej odsłonie meczu w miejsce Igi Chojnackiej na boisku pojawiła się Katarzyna Jóźwicka, a w drużynie Silesii od pierwszej akcji grała Rachel Laybourne. Tym razem oba zespoły szły punkt za punkt, ale… tylko do stanu 3:3. Wówczas po atakach Ksymeny Wysockiej i grającej z gorączką Magdaleny Olszówki podopieczne trenera Michalaka wypracowały trzy oczka przewagi (6:3). Jednak w ich obozie ponownie pojawiły się „grzeszki" z poprzednich partii i po kilku minutach na prowadzeniu były już legionowianki(12:10, 16:10). Straty do rywalek starały się zmniejszyć Laybourne i Wysocka (16:13), ale miejscowe nie zamierzały się poddawać. Z akcji na akcję „rozkręcała" się Łukaszewska wspierana na skrzydłach przez Bawoł i Plebanek. Siódemka pokonała Silesię w trzecim secie 25:19, zapewniając sobie zwycięstwo 3:0. – Zwycięstwo cieszy tym bardziej, iż wciąż nie mamy gotowego zespołu. Po kontuzjach nie doszły do siebie jeszcze wszystkie dziewczyny, jednak na mecz z Eliteskami sytuacja w drużynie powinna być lepsza, bo dołączy do nas Kinga Bąk i Ania Sołodkowicz . Z zespołem coraz lepiej rozumie się Jola (Studzienna – przyp. red.), a coraz intensywniej trenuje Kasia (Jóźwicka – przyp. red.), której dałem szansę pogrania w trzecim secie – zakończył Wojciech Lalek.

Siódemka Legionovia – Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:0
(25:18, 25:18, 25:19)

Siódemka: Łunkiewicz (4), Chojnacka (3), Bawoł (7), Łukaszewska (16), Skorupa (7), Plebanek (9), Siwka (libero) oraz Jóźwicka (2)
Silesia: Olszówka (2), Najmrocka (4), Wysocka (7), Wawrzyniak (2), Furtak (9), Bojdak (4), Adamska (libero) oraz Soja (1), Laybourne (4), Andrysiak (1) i Sowała