Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Długa droga siatkarek do Londynu

Długa droga siatkarek do Londynu

fot. archiwum

Trzy lata temu reprezentantki Polski występowały na igrzyskach w Pekinie. Udział w turnieju olimpijskich biało-czerwone chcą powtórzyć. Zadanie to znacznie utrudniła im jednak porażka z Serbią podczas tegorocznych mistrzostw Europy.

Jedna z dróg na igrzyska wiedzie bowiem przez Puchar Świata. Niestety rezultat, który Polki osiągnęły podczas mistrzostw Europy nie pozwoli im na zakwalifikowanie się do tego turnieju. Nadzieją na udział w japońskich rozgrywkach jest jednak możliwość otrzymania przez biało-czerwone „dzikiej karty”. – Jeszcze nie wszystko stracone – zapowiada prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski. W Pucharze Świata udział wezmą zaś raczej panowie. Gwarantuje im to umowa pomiędzy związkiem, FIVB, a telewizją Polsat. – Dwie dzikie karty wywalczyć będzie trudno, ale nie jest to wykluczone – przekonuje włodarz polskiej federacji.

Brak miejsca w Pucharze Świata nie przekreśla szans Polek na udział w igrzyskach. Biało-czerwone bilet do Londynu będą mogły zapewnić sobie w turnieju kontynentalnym. Zadanie to będzie jednak bardzo trudne, bowiem po zajęciu piątego miejsca na ME, podopieczne Alojzego Świderka będą musiały wziąć udział w eliminacjach do tego turnieju, by wiosną walczyć w silnie obsadzonym turnieju kontynentalnym. – Zagrają tam wszystkie najlepsze drużyny, które nie wywalczą przepustek w Pucharze Świata – powiedział Przeglądowi Sportowemu trener kadry. Walka pomiędzy ośmioma zespołami będzie niezwykle zacięta, bowiem w Turcji tylko jedna ekipa zapewni sobie start na IO.

Podobną drogę przebyli trzy lata temu siatkarze, którzy zapewnili sobie awans w turnieju interkontynentalnym. W turnieju ostatniej szansy wezmą udział dwa najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIVB zespoły ze Starego Kontynentu. By znaleźć się  w tej grupie, biało-czerwone potrzebują punktów, które mogą zdobyć na Pucharze Świata. Bez tego mogą nie mieć szans na start w turnieju, podczas którego rozdane zostaną ostatnie bilety do Londynu. 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved