Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespoły TPS Rumia nie zostały dopuszczone do rozgrywek

Zespoły TPS Rumia nie zostały dopuszczone do rozgrywek

fot. archiwum

Nie odbędą się w najbliższy weekend mecze I i II ligi kobiet zaplanowane z udziałem zespołów TPS Rumia. Klub nie zdołał uzyskać licencji na sezon 2011/2012. Czy oznacza to całkowite usunięcie zespołów z rozgrywek ligowych, tego jeszcze nie wiadomo.

Zamieszania licencyjnego ciąg dalszy. W 1. kolejce II ligi nie wystąpiły zespoły Wilgi Garwolin i Pogoni Proszowice, które spóźniły się z dosłaniem dokumentów licencyjnych. PZPS przywrócił jednak oba zespoły do rozgrywek i od 2. kolejki będą one już rywalizowały o ligowe punkty. W 1. kolejce gr. 1 II ligi kobiet nie zagrał również zespół TPS II Rumia. Jak się okazuje, również chodziło o brak licencji klubowej.

Mimo ponownego rozpatrzenia sprawy rumskiego klubu przez Komisję do spraw wydawania licencji klubowych przy PZPS TPS nie zdołał uzyskać pozytywnej opinii. Oznacza to, że zarówno drugi zespół  TPS w II lidze, jak i pierwsza drużyna w I lidze kobiet nie zostaną dopuszczone do meczów w najbliższy weekend.

W tej chwili jeszcze jest za wcześnie, by stwierdzić, co dalej z zespołami z Rumi. Możliwe, że działacze uzupełnią dokumentację licencyjną i obie drużyny wystąpią w lidze, chociaż czasu na przesłanie dokumentów TPS miał już wystarczająco dużo. Prawdopodobne jest również, że oba rumskie zespoły zostaną wycofane z rozgrywek ligowych i podobnie jak Calisia Kalisz i ŁKS Łódź w minionym sezonie nie będą występowały na szczeblu centralnym.Pozostałe kluby otrzymały już wymagane licencje. Wyjątkiem jest AZS Białystok, który otrzymał pozwolenie na grę w PlusLidze Kobiet do 17 listopada. Do tego czasu musi przesłać jeszcze jeden z brakujących dokumentów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved