Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przynależność klubową Michała Kubiaka poznamy w środę

Przynależność klubową Michała Kubiaka poznamy w środę

fot. archiwum

Sprawa przynależności klubowej Michała Kubiaka w sezonie 2011/2012 wciąż nie jest znana. Decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w przyszłą środę. Wówczas władze PLPS ostatecznie rozstrzygną, gdzie zagra brązowy medalista mistrzostw Europy.

Sprawa przynależności klubowej Michała Kubiaka w sezonie 2011/2012 wciąż nie jest znana. Decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w przyszłą środę. Wówczas władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej ostatecznie rozstrzygną czy brązowy medalista mistrzostw Europy zagra w Jastrzębiu Zdroju, czy w Warszawie.

Sprawa przynależności klubowej Michała Kubiaka trwa od kilku tygodni. Przyjmujący reprezentacji Polski, który we wrześniu na mistrzostwach Europy wraz z kadrą biało-czerwonych wywalczył brązowy medal, podpisał na ten sezon kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Okazuje się, że prawa do zawodnika roszczą sobie władze AZS-u Politechnika Warszawska, uważając, że Kubiak związał się z „Inżynierami" dwuletnim kontraktem. Sprawa trafiła do Sądu Polubownego przy Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej, a dzisiaj miała zapaść decyzja w przedmiotowej sprawie.

Sąd Polubowny zebrał się w południe, jednak nie rozstrzygnął ostatecznie sprawy. Postanowiono odrzucić pozew o unieważnienie kontraktu Kubiaka z AZS-em Politechnika Warszawska zastrzegając, iż uzasadnienie w tym temacie zostanie podane do wiadomości we wtorek. Władze stołecznych akademików na stronie internetowej klubu podają, że Michał Kubiak wciąż jest zawodnikiem AZS-u i czeka na niego koszulka z numerem „13". – Nie chcę komentować tych doniesień – krótko na temat informacji na stronie Politechniki wypowiada się prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki.Dla mnie bardziej wiarygodne są słowa pana Zaręby – dodaje.Otóż wiceprezes PLPS przyznał, że sprawa nie znalazła jeszcze finału. W środę związek podejmie ostateczną decyzję w sprawie przynależności zawodnika, próbując „wybrać najlepsze dla niego rozwiązanie".

O komentarz do sprawy staraliśmy się poprosić prezes AZS-u Politechnika Warszawska, panią Jolantę Dolecką. Pomimo kilku prób nie udało się nam z nią skontaktować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved