Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paulina Maj: Jeżeli przycisnęłybyśmy Serbki w trzecim secie…

Paulina Maj: Jeżeli przycisnęłybyśmy Serbki w trzecim secie…

- ... to o wyniku spotkania mógłby zadecydować tie-break - powiedziała po ćwierćfinałowym spotkaniu Paulina Maj. Tego samego zdania jest także Katarzyna Jaszewska. Polki przespały dwa sety, a swoje umiejętności pokazały dopiero w trzeciej partii.

Nie udało się, trudno. Rywalki postawiły nam bardzo wysokie warunki. Grały świetnie blokiem, my nie potrafiłyśmy się w tym elemencie zupełnie przeciwstawić i tutaj można doszukiwać się jednej z przyczyn porażki. Wyszłyśmy na boisko za bardzo spięte, niemal połowa meczu była przestana. Jednak w trzecim secie myślałam, że pociągniemy to do końca, Serbki nam nie pozwoliły. Jakbyśmy wygrały tę partię, to uważam, że mogłybyśmy pójść za ciosem i odwrócić losy spotkania, bo podcina skrzydła, gdy się nie wygrywa 3:0 – skomentowała po spotkaniu Katarzyna Jaszewska.

Okazało się, że Serbki, na które miałyśmy zagrywać, bardzo dobrze przyjmowały. Jak przyjęły w punkt, to miały szeroki wachlarz możliwości na siatce. Rozczarowanie jest ogromne. To wszystko, co się stało dojdzie do nas dopiero w hotelu, gdy emocje opadną. To był bardzo ważny mecz. Nie ukrywam, że na to spotkanie najbardziej się mobilizowałyśmy, żeby powalczyć, a niestety skończyło się 0:3. Myślę, że jeżeli przycisnęłybyśmy Serbki w tym trzecim secie i grały dłużej, to o wyniku spotkania mógłby zadecydować tie-break, bo rywalki były już zmęczone – uważa Paulina Maj.

– Myślałyśmy, że Serbki ulegną presji, a jednak zagrały najlepszy mecz w całym turnieju. Miałyśmy mało do powiedzenia, przeciwniczki nas  zmiażdżyły. Były lepsze od nas we wszystkim i zasłużenie wygrały – dodała Milena Radecka.

źródło: inf. własna, pzps.pl