Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Mistrzostwa Afryki: Pewne zwycięstwo Egipcjan

Mistrzostwa Afryki: Pewne zwycięstwo Egipcjan

Reprezentacja Egiptu bez problemu pokonała Kamerun 3:1 w meczu o złoty medal mistrzostw Afryki i zagra w Pucharze Świata. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Tunezją a Algierią. Walkę o brązowy krążek zwyciężyli Tunezyjczycy.

Drużyna Egiptu po raz czwarty z rzędu została mistrzem Afryki i ma łącznie sześć triumfów w tym czempionacie. Egipcjanie wezmą udział w Pucharze Świata, który rozgrywany będzie od 20 listopada do 4 grudnia w Japonii. Będą to pierwsze kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Reprezentacji Egiptu udało się utrzymać tytuł mistrzowski, dzięki zwycięstwie nad Kamerunem 3:1. Finał oglądał 3000 tysiące widzów. – Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego wsparcia ze strony kibiców z Maroka – powiedział trener Egipcjan, Sherif El Shemerly.Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć swój pierwszy tytuł z kadrą narodową po wielu osiągnięciach z młodzieżą i zespołami juniorskimi. Czekamy z niecierpliwością, by reprezentować Afrykę w Pucharze Świata. Jestem zadowolony z osiągnięć wszystkich moich graczy, ponieważ większość z nich zastosowała naszą strategię walki przeciwko tak silnemu zespołowi jak Kamerun – zakończył szkoleniowiec.

Jednakże to Kamerun dużo lepiej rozpoczął spotkanie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:5, a na kolejnej 16:12. Egipcjanie popełniali sporo błędów, co spowodowało, że pierwszą partię przegrali 20:25. Drugi set układał się po myśli Egipcjan. Kameruńczycy również udało się być na prowadzeniu w tym secie, dzięki skutecznym atakom Zamgum Nongny i Sem Dolegombai. Jednak popełniali mnóstwo błędów w ataku oraz przyjęciu i ostatecznie przegrali drugą odsłonę 18:25. Egipt w kolejnej partii utrzymał swoją dominację na parkiecie. Trener Kameruńczyków dokonał kilku zmian, które zakłóciły spójność zespołu. Egipcjanie wykorzystali to i wygrać seta 25:20, po trzech asach serwisowych Salah. Czwarta odsłona była bardzo trudna dla obu zespołów, jednak górą byli podopieczni Sherifa El Shemerly, którzy wygrali 25:22. Tym samym, obronili tytuł mistrzowski sprzed dwóch lat.

finał:
Egipt – Kamerun 3:1
(20:25, 25:18, 25:20, 25:22)

Tunezja wygrała z Algierią 3:1 w meczu o brązowy medal mistrzostw Afryki. Pierwszy set pokazał jak bardzo zmotywowane są obie drużyny, walcząc punkt za punkt. Końcówka tej partii wynosiła 20:20. Algierii udało się doprowadzić do stanu 24:23, ale ostatecznie set wygrała Tunezja 28:26. Drugi zestaw pokazał waleczność Algierii, która prowadziła na obu przerwach technicznych (8:5, 16:11) i wygrała drugą odsłonę 25:19. Jednak dwie kolejne partie to dominacja Tunezji. Bardzo dobre przyjęcie oraz szybki atak Tunezyjczyków sprawiły, że wywalczyli sobie oni trzecie miejsce afrykańskiego czempionatu.