Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Ten mecz będzie dla nas dobrą lekcją

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Ten mecz będzie dla nas dobrą lekcją

fot. archiwum

- Tak spiętych jak na początku tego spotkania dawno nas nie widziałam - zaczęła rozmowę z dziennikarzami po porażce z Serbią w ćwierćfinale Katarzyna Skowrońska-Dolata - najjaśniejsza postać tego meczu spośród podopiecznych Alojzego Świderka.

Polki na parkiet w belgradzkiej hali Pionir wyszły uśmiechnięte. Spotkania z Serbkami – pierwszego prawdziwego sprawdzianu w turnieju – nie mogły się doczekać. Szybko jednak zostały sprowadzone na ziemię. Serbki powstrzymały dwa pierwsze ataki naszych siatkarek, w całym meczu zanotowały aż 15 bloków przy 7 po stronie Polek.

Sama bym chciała wiedzieć, co się stało. Wydaje mi się, że tak bardzo chciałyśmy i byłyśmy tak zmotywowane, że to nam nie pozwoliło grać naszej siatkówki – wyjaśniała liderka naszego zespołu Katarzyna Skowrońska-Dolata. Czasami wystarczy robić rzeczy, które już potrafimy. Nie trzeba lepiej, wystarczy grać na 100%. To robiłyśmy w trzecim secie. W końcówce zabrakło nam szczęścia – mówiła.

To po uderzeniu naszej atakującej w blok Serbki zdobyły ostatni punkt w tym meczu. Ale gdyby nie Skowrońska, nie mielibyśmy chwilę wcześniej dwóch piłek setowych. – W całym spotkaniu jedynym jasnym punktem była Kaśka Skowrońska – przyznał zaraz po konferencji prasowej trener Alojzy Świderek. Najbardziej doświadczona zawodniczka w naszej ekipie potwierdziła swoją wartość. Tak jak obiecała – była liderką.W takiej roli grało mi się tak, jak zawsze. Ja się nie boję odpowiedzialności. Sama przed sobą mogę powiedzieć, że nie wstrzymałam ręki, że miałam odwagę. Wyszło tak, jak wyszło i nic mi nie poprawi nastroju, bo mecz jest przegrany. Mogłabym być w kwadracie, ale cieszyłabym się, jakbyśmy wygrały z Serbią. Tak się nie stało – dodała rozczarowana. – Mam nadzieję, ze wyciągniemy wnioski i w przyszłości zagramy spokojniej. Mamy zespół, który ma ogromną przyszłość i następnym razem zagramy lepiej. Ten mecz będzie dla nas dobrą lekcją. Dajmy nam czas – apelowała.

Czasu do igrzysk wiele jednak nie ma. Żeby znaleźć się na nich Polki będą musiały w maju przejść przez kwalifikacje. Bo szans na „dzika kartę” na Pucharze Świata, po takim występie w ME, nie mają.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved