Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W rozgrywkach młodziczek i młodzików bez libero

W rozgrywkach młodziczek i młodzików bez libero

fot. archiwum

Bez zawodniczki i zawodnika na pozycji libero będą występowały drużyny młodziczek i młodzików w rozgrywkach wojewódzkich w całym kraju. Kontrowersje budzi fakt, iż nie wszędzie zmiany zostały wdrożone przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012.

Zmiana zasad gry w kategorii młodziczka i młodzik polega na nieuwzględnieniu pozycji libero w trakcie turniejów i meczów ligowych. Stosowna uchwała zarządu PZPS nr 231/2011 została podjęta już 29 marca br., a jej treść brzmi następująco: "Zarząd PZPS na wniosek Wydziału ds. Młodzieży zatwierdza wprowadzenie zmian w zasadach gry w kategoriach młodzik i młodziczka i rozgrywanie turniejów bez uwzględnienia pozycji libero. Zmiany obowiązują od sezonu 2011/2012".

Zmiany miały wejść w życie od sezonu 2011/2012, ale… przynajmniej w lidze wojewódzkiej w Wielkopolsce, do tego nie doszło. Okazuje się, że uchwała trafiła do biura Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej dopiero 19 września br., a więc już po rozpoczęciu nowego sezonu w kategorii młodziczek.

Tymczasem w miniony wtorek, 27 września, Wydział Rozgrywek i Wydział Szkolenia WZPS podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w rozgrywaniu turniejów bez uwzględnienia pozycji libero, a będą one obowiązywać od drugiego etapu eliminacji dla młodziczek (od 15 października) i początku eliminacji dla młodzików (od 29 października).To jest po prostu skandal, nie można zmieniać reguł gry w trakcie sezonu – mówi Daniel Przybylski, trener młodziczek MUKS Amber Kalisz. – Od ponad roku mój zespół sumiennie pracuje i do obecnego sezonu równie ciężko przygotowywał się do rozgrywek, oczywiście z libero. Nie wyobrażam sobie sytuacji, by miało to pójść na marne – dodał szkoleniowiec. Najbardziej poszkodowaną w kaliskim klubie jest Aleksandra Egiert. Filigranowa zawodniczka występująca na libero jest uważana za jedną z najlepszych w województwie w swojej kategorii wiekowej na tej pozycji. – Ona uczy się siatkówki i rozwija właśnie pod kątem gry na libero. Nie widzę innej pozycji, na jakiej mogłaby grać, bo ma ogromne predyspozycje i talent, by w przyszłości stać się czołową libero w kraju – twierdzi Przybylski.

Opiekun siatkarek Ambera, które awansowały do drugiej fazy eliminacji rozgrywek wojewódzkich, zamierza interweniować w tej sprawie zarówno w WZPS-ie, jak i siatkarskiej centrali.

źródło: inf. własna, Nowe Fakty Kaliskie

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved