Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Rusza Młoda Liga

Rusza Młoda Liga

fot. archiwum

W piątek 30 września  rozgrywki wznowi Młoda Liga. - Młoda Liga daje szansę tym talentom siatkarskim, które ze względu na lukę w systemie szkoleniowym, nie miały szansy zaistnieć - powiedział Artur Popko prezes PLPS.

Dziesięć drużyn reprezentujących barwy klubów PlusLigi będzie walczyło o tytuł Mistrza Młodej Ligi. Rozgrywki będą obejmowały fazę zasadniczą oraz play off. Systemem „każdy z każdym" zostaną rozegrane dwie rundy, w których dana drużyna rozegra po jednym meczu z każdym z pozostałych zespołów. Gospodarzem spotkania w rundzie rewanżowej będzie zespół, który w poprzedniej rundzie rozgrywał mecz na wyjeździe. Zatem każda drużyna rozegra w tej fazie 18 meczów. Faza zasadnicza zakończy się 28 stycznia 2012 roku.

W fazie play off o tytuł Mistrza Młodej Ligi zagrają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 4. Rywalizacja obejmuje dwie rundy. W I rundzie zespoły rozegrają dwa mecze – mecz i rewanż według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. W przypadku, gdy po rozegraniu drugiego spotkania w wygranych meczach będzie 1:1 drużyny rozgrywają „złotego seta", którego zwycięzca awansuje do II rundy. Zwycięzcy rywalizacji zagrają w II rundzie o tytuł Mistrza Młodej Ligi według w/w zasad. Najlepszy zespół poznamy 10 marca.

– Młoda Liga daje szansę tym talentom siatkarskim, które ze względu na lukę w systemie szkoleniowym, nie miały szansy zaistnieć. Dotychczasowy system nie zapewniał bowiem okresu przejściowego zawodnikom, którzy nie byli jeszcze gotowi do rywalizacji w lidze zawodowej. Młoda Liga ma ten problem rozwiązać a docelowo również przyczynić się do podniesienia poziomu rozgrywek siatkarskich w Polsce – mówi Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.Trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest były reprezentant Polski Michał Chadała. – Ostatnie dwa miesiące przepracowaliśmy solidnie. Na szczęście w czasie przygotowań nie było kontuzji, ominęły nas problemy zdrowotne – mówi trener Chadała.

Kędzierzyński szkoleniowiec mówi, że jeszcze zbyt wcześnie mówić o szansach jego klubu oraz innych drużyn. – Dopiero po dwóch czy trzech kolejkach będzie można wyciągać wnioski. Zobaczymy na co możemy liczyć. Rywale też odkryją swoje karty. Jednak najważniejszą sprawą w Młodej Lidze jest rozwój sportowy zawodników, żeby oni kształtowali swoje umiejętności, jak najwięcej zdobywali – dodał Michał Chadała.

Tytułu broni Asseco Resovia Rzeszów, która podejmie Indykpol AZS Olsztyn (sobota, 15.00, sala ROSiR).

Oni wywalczyli mistrzostwo Młodej Ligi w sezonie 2010/11: Tomasz Kowalski, Jakub Kalandyk, Piotr Świst, Maciej Madej, Mateusz Nożewski, Michał Nieckarz, Michał Kędzierski, Michał Rejowski, Kamil Durski, Jakub Czubiński, Piotr Kozub, Filip Płonka, Jakub Peszko, Kamil Długosz, Mateusz Mika, Jacek Pszonka, Tomasz Głód, Jakub Djabou. Trener: Artur Łoza. Masażysta: Mateusz Przystaś.

Tym razem rzeszowski zespół poprowadzi trener Jerzy Wietecha.

Podobnie jak w poprzednim sezonie będzie działała oficjalna strona Młodej Ligi. Na tym portalu fani siatkówki znajdą wszystkie informacje związane z rozgrywkami począwszy od terminarza, poprzez sylwetki zawodników, drużyn a skończywszy na aktualnościach i najświeższych informacjach z prasy związanych z Młodą Ligą. Będziemy prezentować największe gwiazdy, wybierać MVP meczów.

Przed rokiem Młoda Liga była kolejnym nowatorskim projektem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Grają zawodnicy, którzy nie przekroczyli 23 roku życia. Siatkarze będą mieli okazję oswoić się z grą na największych obiektach sportowych przed dużą publicznością, bowiem rozgrywane mecze mogą poprzedzać lub następować po spotkaniach ekstraklasy. W przyszłości to oni zasilą szeregi siatkarskiej ekstraklasy, dlatego Młoda Liga może być uznana za inkubator talentów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved