Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Paweł Abramow: Zawsze bardzo chętnie wracam do Jastrzębia

Paweł Abramow: Zawsze bardzo chętnie wracam do Jastrzębia

fot. archiwum

Niespełna tydzień temu, formę Jastrzębian przed startem PlusLigi sprawdzali zawodnicy Iskry Odińcowo. Tym samym do Jastrzębia wrócili Paweł Abramow i Roberto Santili. - Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel są ważną częscią mojego życia - przyznał Abramow.

Mecz Jastrzębskiego Węgla z rosyjską Iskrą Odińcowo był nie tylko spotkaniem prezentującym formę obu ekip na tydzień przed startem zmagań ligowych, ale przede wszystkim pierwszym meczem jastrzębian w nowej hali. W wypełnionej po brzegi hali głośnymi owacjami przywitani zostali nie tak dawno broniący barw jastrzębskiego klubu szkoleniowiec Iskry Roberto Santilli i przyjmujący Rosjan – Paweł Abramow.Wracałem z bardzo dużą przyjemnością, Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel są ważną częścią mojego życia. Zawsze bardzo chętnie tutaj przyjeżdżam – podkreślał siatkarz, nie ukrywając, że właśnie zespół ze Śląska darzy szczególnym sentymentem.

Zawodnik nie wyklucza także powrotu na parkiety PlusLigi. Czy w związku z tym realna jest szansa, że sympatycy klubu z Jastrzębia ponownie zobaczą Pawła Abramowa prowadzącego Jastrzębski Węgiel do walki o najwyższe cele? – Czemu nie, zawsze jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jestem człowiekiem świata i mogę grać naprawdę wszędzie – dodał. Sam mecz obu ekip miał więc dodatkowy podtekst. – Dla mnie i Roberto Santilliego to spotkanie miało szczególne znaczenie. Mecz z Jastrzębiem był dla nas bardzo dobrym treningiem, to było nasze ostatnie spotkanie przed początkiem sezonu. Rozpoczniemy walkę o mistrzostwo Rosji. Być może dobrze że przegraliśmy, będziemy pracować ciężko żeby zaprezentować się zdecydowanie lepiej w pierwszym sobotnim meczu ligowym – w porażce swojego zespołu pozytywnych akcentów szukał Paweł Abramow. Rosjanie w rywalizacji z podopiecznymi Lorenzo Bernardiego nie zagrali jednak pełnym składem, Roberto Santilli nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. -To był nasz najmocniejszy skład na teraz, ale z pierwszym rozgrywającym pracowaliśmy przed samym meczem tylko trzy dni – z aznaczył Abramow, zapewniając – Będziemy grać jeszcze lepiej, w tym sezonie.

Obserwując poczynania Jastrzębskiego Węgla Paweł Abramow w roli liderów zespołu widzi duet Bartman-Łasko. To właśnie Ci zawodnicy mają stanowić o potencjale jastrzębskiej ekipy. – Łasko i Bartman to dwaj zawodnicy, na których będzie opierała się ta siła ataku – dodał Abramow. Przed Jastrzębskim Węglem nie tylko zmagania ligowe i walka o Puchar Polski ale także ogromne wyzwanie jakim będą Klubowe Mistrzostwa Świata. Jak na tym etapie, bywalec światowych parkietów, ocenia szanse jastrzębian w tej rywalizacji? – Klubowe Mistrzostwa Świata są już niedługo, a ta drużyna jest nowa nie ma 100% zgrania. Będzie im ciężko, ale zespół ma potencjał i wszystko jest możliwe – zakończył Paweł Abramow.* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved