Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek: Niemki zagrają o medale

ME siatkarek: Niemki zagrają o medale

W trzecim meczu ćwierćfinałowym serbsko-włoskich mistrzostw Europy kadra Niemiec pokonała reprezentację Czech w trzech setach. Podopieczne Giovanniego Guidetti dołączyły do ekip Włoch i Turcji, które zagrają o medale europejskiego czempionatu.

Pierwszą partię spotkania od prowadzenia rozpoczęły Czeszki. Przy stanie 2:2 udało im się osiągnąć dwupunktową przewagę (2:4), którą utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (6:8). Po wznowieniu gry Niemki doprowadziły jednak do wyrównania po 12, a chwilę potem wyszły na prowadzenie 14:12. Trener Czeszek, Jiri Siller, poprosił wówczas o czas. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Niemiec prowadziły 16:13. Po powrocie zespołów na parkiet punkty przez długi czas zdobywały tylko Niemki, których przewaga wkrótce była już ośmiopunktowa (21:13).W końcówce ich rywalki próbowały jeszcze nawiązać walkę i zbliżyły się do podopiecznych Giovanniego Guidettiego na cztery oczka (21:17). Niemki nie dały już jednak wybić się z rytmu i pewnie wygrały pierwszego seta 25:18.

Początek drugiej odsłony meczu był walką punkt za punkt. Sytuacja taka trwała do stanu po 5. Na dwupunktowe prowadzenie wyszedł wówczas zespół niemiecki (7:5), który chwilę potem, na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:6. Po czasie Czeszki zaczęły popełniać coraz więcej błędów, a przewaga Niemek wzrosła do pięciu oczek (11:6). Przy stanie 13:8 reprezentantki Czech zaczęły odrabiać straty i zdołały doprowadzić do remisu 13:13. Na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu znów jednak były siatkarki z Niemiec (16:13). Po powrocie zespołów na parkiet ich przewaga zaczęła wzrastać i wkrótce znów była pięciopunktowa (19:14). Wtedy jednak Czeszki poderwały się jeszcze do walki i zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (19:17). Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Ostatecznie jednak Niemki wygrały tę odsłonę wysoko, 25:20 i tym samym objęły w meczu prowadzenie 2:0.

Pierwsze minuty trzeciego seta bliźniaczo przypominały partię poprzednią. Do stanu 5:5 trwała bowiem wyrównana walka cios za cios, zaś na pierwszej przerwie technicznej siatkarki z Niemiec prowadziły 8:5. Po wznowieniu gry Czeszki zaczęły jednak odrabiać straty i wkrótce przegrywały już tylko jednym punktem, 9:8, a chwilę potem doprowadziły do remisu 9:9. W kolejnych akcjach Niemki znów zaczęły rywalkom odskakiwać i na drugiej przerwie technicznej ich przewaga była już wyraźna (16:10). W końcówce seta Czeszki stały się bezradne. Przy stanie 18:11 trener Siller poprosił jeszcze o czas dla swoich siatkarek, ale, jak się wkrótce okazało, przewaga niemieckich zawodniczek była już nie do odrobienia. Konsekwentnie powiększały one bowiem swoją przewagę, wygrywając seta ostatecznie 25:17.

Niemcy – Czechy 3:0
(25:18, 25:20, 25:17)

Niemcy: Weiss (3), Grun (11), Ssuschke-Voigt (9), Furst (11), Kożuch (12), Brinker (13) i Tzscherlich (libero) oraz Apitz, Thomsen
Czechy: Kossanyiova(5), Pastulova (5), Havlickova (5), Muhlseinova, Havelkova (13), Plchotova (4) i Jasova (libero) oraz Melicharkova, Svobodnikova, Barborkova, Kubinova, Vanzurova