Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jolanta Dolecka: Zespół ma grać ładnie

Jolanta Dolecka: Zespół ma grać ładnie

fot. archiwum

Dziś rozpoczyna się kolejny sezon PlusLigi. Nowe rozgrywki zainauguruje spotkanie AZS-u Politechniki Warszawskiej z Delektą Bydgoszcz. Wczoraj na przedsezonowej konferencji, prezes Klubu Jolanta Dolecka, przedstawiła cele zespołu.

Obecny na spotkaniu szef Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej – Artur Popko, zapewniał, że Warszawa stanowi ważny punkt dla siatkówki – Warszawa jest ważnym ośrodkiem na siatkarskiej mapie Polski. To bardzo duża aglomeracja, która znacząco zwiększa oglądalność naszych rozgrywek. Politechnika zaś już od kilku sezonów tworzy świetne widowiska i przyciąga do hal tysiące kibiców. Nie bez powodu marka AZS PW zajmuje trzecią lokatę wśród najbardziej rozpoznawalnych sportowych marek w stolicy – zapewnił prezes Popko.

W tym roku Politechnika nie będzie walczyć jedynie w polskiej lidze, ale spróbuje osiągnąć sukces w europejskim Challenge Cup. – Chciałem wprowadzić Politechnikę na europejskie parkiety. Rok temu na podobnej konferencji obiecałem, że zrobię wszystko, aby osiągnąć ten cel. Cel osiągnęliśmy i już w grudniu zagramy w Challenge Cup. Bardzo się cieszę, że moi zawodnicy będą mogli wziąć udział w tak prestiżowych rozgrywkach. Sam jako zawodnik rozegrałem kilkaset takich meczów i doskonale wiem, jakiej dostarcza to satysfakcji – zapewnił Radosław Panas, który jest zadowolony ze swojego nowego zespołu. – Mam bardzo zdolnych i pracowitych podopiecznych. Będziemy chcieli prezentować wesołą, widowiskową i skuteczną siatkówkę. A miejsce jest sprawą otwartą. W Politechnice już od kilku sezonów stawia się na młodych graczy. Warszawski klub promuje więc „gwiazdeczki", które później stają się „gwiazdami", choć w większości przypadków to za duże słowo – stwierdził szkoleniowiec stołecznego zespołu.

A jaki cel jest stawiany przez zarząd temu młodemu zespołowi? – Zespół ma grać ładnie dla oka i skutecznie. W każdym meczu ma dawać z siebie wszystko i walczyć o zwycięstwo. Na które miejsce to wystarczy? Czas pokaże – dyplomatycznie stwierdziła prezes Jolanta Dolecka.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved