Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fart Kielce – czarny koń sezonu 2011/2012?

Fart Kielce – czarny koń sezonu 2011/2012?

fot. archiwum

Drużyna z Kielc, która przez wielu skazywana była na spadek z PlusLigi, po długim i ciężkim sezonie zdołała się utrzymać. Jednak kielczanie w tym roku chcą mierzyć w coś więcej niż spokojne utrzymanie. Stąd też w klubie nastąpiło sporo zmian, które mają pomóc.

W kadrze zespołu z Kielc doszło do wielu przetasowań. Z klubu odeszli podstawowi zawodnicy, którzy stanowili o sile Farta w poprzednim sezonie: rozgrywający Maciej Dobrowolski, przyjmujący Piotr Łuka i Ludovic Castard, a także libero Richard Lambourne.

Kielczanie poważnie się jednak wzmocnili i w tej chwili dysponują dużo mocniejszym składem niż w ubiegłym roku Z Asseco Resovii Rzeszów udało się wypożyczyć Rafała Buszka, który w Rzeszowie nie dostawał zbyt wielu szans, a w Kielcach będzie miał możliwość odbudowania się i powrotu do najwyższej formy. Z Jastrzębskiego Węgla został ściągnięty Maciej Pawliński, który walczyć będzie o grę w pierwszej szóstce kieleckiego zespołu. Do drużyny dołączyli również zawodnik beniaminka Plus Ligi Trefla Gdańsk, libero Michał Żurek oraz dwóch środkowych: powracający po sezonie gry we Francji doświadczony Grzegorz Kokociński i młody Rafał Sokołowski. Jednak zdecydowanie największymi wzmocnieniami kieleckiego klubu są Marcus Nilsson oraz Pierre Pujol. Pierwszy z nich, leworęczny atakujący, świetnie radził sobie jako zwodnik greckiego Iraklisu, w barwach którego grał w Final Four Ligi Mistrzów sezonu 2008/2009 i został wybrany MVP tych rozgrywek. Posiada on niesamowite warunki fizyczne, dynamikę i technikę, dzięki którym może być odkryciem polskich parkietów. Pierre Pujol to natomiast jeden z najlepszych rozgrywających Europy, który borykał się w ostatnim czasie ze sporymi kłopotami zdrowotnymi, stąd też sprowadzenie go przez Mirosława Szczukiewicza naznaczone jest ryzykiem. Ryzyko to może się jednak bardzo opłacić, ponieważ Pierre dysponuje bardzo wysokimi umiejętnościami, a jeśli tylko zdrowie mu na to pozwoli, to z pewnością wróci do najwyższej formy i będzie świetnie kierował grą kieleckiego Farta.

Na pierwszym treningu kielczanie pojawili się 25 lipca. Pierwszy sparing rozegrali miesiąc później podczas obozu w Sędziszowie, gdzie bez problemów pokonali Algierię. Kilka dni później wzięli udział w turnieju w Jaworznie, podczas którego zadebiutował Marcus Nilsson. Fart wygrał z Jadarem Siedlce oraz BBTS-em Bielsko-Biała oraz niespodziewanie uległ Energetykowi Jaworzno. 9 września kielczanie rozpoczęli sparingi z rywalami z wyższej półki. Najpierw Fart gładko wygrał w Częstochowie z miejscowym AZS-em w ramach Memoriału Arkadiusza Gołasia, by 4 dni później w spotkaniu charytatywnym rozgrywanym w Pionkach pokonać AZS Politechnikę Warszawską. 22 września w Hali Legionów w Kielcach odbyła się prezentacja zespołu, a już następnego dnia kielczanie rozpoczęli ostatni etap przygotowań do sezonu – Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Podczas tego turnieju Fart pierwszy raz miał okazję grać w pełnym składzie, z powracającym po Mistrzostwach Europy Pujolem. Kielczanie w imponującym stylu wygrali wszystkie spotkania turnieju pokonując kolejno: AZS Częstochowę 3:0, AZS Politechnikę Warszawską 3:0 oraz niespodziewanie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Cała drużyna zaprezentowała się w Warszawie naprawdę znakomicie, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli nagrodzeni przez organizatorów: Marcus Nilsson – MVP turnieju, Pierre Pujol – najlepszy rozgrywający oraz Rafał Buszek – najlepszy przyjmujący. Bilans spotkań sparingowych – 9 zwycięstw i 1 porażka, mówią same za siebie.Memoriał Zdzisława Ambroziaka wyraźnie pokazał, że kielecki Fart może sporo namieszać w rozpoczynających się rozgrywkach Plus Ligi. Widać, że w zespole panuje dobra atmosfera, nowi zawodnicy szybko wprowadzili się do drużyny, która już teraz stanowi zgrany kolektyw. Na gwiazdy zespołu wyrastają Marcus Nilsson, Pierre Pujol oraz Rafał Buszek, którzy mogą walczyć o miano odkrycia sezonu, tak samo jak Fart Kielce, który ma papiery na zostanie czarnym koniem rozgrywek. Kto wie, może postawiony przed zespołem cel – zajęcie szóstego miejsca – będzie łatwiejszy do osiągnięcia niż by się mogło wydawać? A może kielczanie będą w stanie pokrzyżować szyki faworytom z Bełchatowa, Rzeszowa, Jastrzębia oraz Kędzierzyna i włączą się w walkę o pierwszą czwórkę? Pierwszy prawdziwy test możliwości Farta już w poniedziałek, kiedy to zespół z Kielc na inaugurację sezonu 2011/2012 zmierzy się w Kędzierzynie z miejscową ZAKSĄ.

Kadra zespołu na sezon 2011/2012:
Przyjmujący: Xavier Kapfer, Rafał Buszek, Maciej Pawliński, Adrian Staszewski, Tomasz Drzyzga
Rozgrywający: Pierre Pujol, Michał Kozłowski
Atakujący: Marcus Nilsson, Sławomir Jungiewicz, Jan Król
Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Adam Kamiński, Grzegorz Kokociński, Rafał Sokołowski
Libero: Michał Żurek, Adam Swaczyna

I trener: Grzegorz Wagner
II trener: Wiesław Popik
Trener odnowy biologicznej: Marta Mgłosiek
Trener przygotowania fizycznego: Michał Wilk
Statystyk: Iwo Wagner

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved