Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wilga Garwolin i Pogoń Proszowice ponownie w II lidze

Wilga Garwolin i Pogoń Proszowice ponownie w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze Wilgi Garwolin i siatkarki Pogoni Proszowice z powodów licencyjnych zostali wykluczeni przez Prezydium Zarządu PZPS z rozgrywek II ligi. Po tygodniu i po rozegraniu 1. kolejki wracają do rozgrywek. To jeszcze chyba nie koniec zamieszania.

Tydzień temu informowaliśmy, że Prezydium Zarządu PZPS nie dopuściło do rozgrywek II ligi dwóch zespołów. Siatkarze Wilgi Garwolin i siatkarki Pogoni Proszowice zostały wykluczone z drugoligowych rozgrywek, bowiem ich działacze nie zdążyli na czas wysłać dokumentów licencyjnych. Zrobili to po wymaganym terminie, jednak przesyłając kompletną dokumentacją. Pomimo pozytywnej opinii Komisji do spraw wydawania licencji klubowych w piątek, w sobotę zespoły te nie wyszły na parkiet.

Oba kluby od decyzji się odwołały i wczoraj… zostały do rozgrywek przywrócone. Wilga Garwolin wraca na swoje miejsce w grupie 3 II ligi mężczyzn. W miejsce Pogoni Proszowice do grupy 4. przesunięto MKS MOS Wieliczka, z kolei w miejsce którego do grupy 2. trafił zespół MKS Świdnica, który awansu w tym roku do II ligi nie zdołał wywalczyć. Te ustalenia zostaną zachowane, z proszowiczanki dołączą do grupy 4. jako dwunasty zespół.

Z licencyjnego zamieszania najbardziej cieszy się klub ze Świdnicy, która odpadł w barażu o II ligę kobiet, a mimo to się w niej znalazł. Po raz kolejny potwierdziło się więc siatkarskie powiedzenie funkcjonujące od kilku lat w środowisku, że w II lidze gra ten, kto chce. To jednak jeszcze nie koniec licencyjnego zamieszania. W najbliższy weekend ruszają rozgrywki I ligi kobiet i mężczyzn, a w czwartek rozgrywki PlusLigi. Tam też nie wszystkie kluby otrzymały licencję klubową. W PZPS nikt nie chce zdradzić, czy ligi te w komplecie przystąpią do rozgrywek. Komunikat Komisji do spraw wydawania licencji ma być znany dopiero w czwartek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved