Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Serbki wybrały sobie rywalki?

Serbki wybrały sobie rywalki?

fot. archiwum

We wtorkowym meczu pomiędzy Serbią i Niemcami dość niespodziewanie górą były nasze zachodnie sąsiadki. Czy rzeczywiście Niemki miały swój dzień, czy Serbki specjalnie przegrały, by zmierzyć się w ćwierćfinale z Polkami?

Wiele emocji i dyskusji wywołał mecz podczas zakończonych już mistrzostw Europy mężczyzn, kiedy to reprezentacja Polski w rezerwowym składzie uległa Słowakom, by uniknąć w dalszej części turnieju konfrontacji z Rosją.

Po wczorajszym meczu Niemek z Serbkami pojawiły się podobnie spekulacje. Nasze zachodnie sąsiadki pokonały rywalki w czterech setach, a tym samym wygrały grupę. Serbki natomiast po porażce zajęły drugie miejsce i w barażach będą musiały zmierzyć się z Rumunkami. Trudno jednak spodziewać się, by te przeciwniczki mogły im sprawić wiele problemów. Tym samym to właśnie Serbki najprawdopodobniej będą rywalkami Polek w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Gdzie zatem jest „haczyk”? Zajmując drugie miejsce w grupie, Serbki sprawiły, że na ich drodze aż do finału mistrzostw nie pojawią się obrończynie tytułu i główne faworytki turnieju, Włoszki. Czy zatem trener Zoran Terzić uznał Polki za najłatwiejszego rywala i „oddał” mecz z Niemkami? W taki scenariusz nie chce wierzyć Alojzy Świderek.Myślałyśmy, że przyjdzie nam się spotkać z Niemkami. One jednak bardzo dobrze poradziły sobie z Serbkami – przyznał polski szkoleniowiec. A jak do całej sytuacji odnosi się szkoleniowiec Serbek? – Mieliśmy wsparcie kibiców, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Byliśmy pod presją, a to znalazło odzwierciedlenie w naszej grze – powiedział Terzic.To właśnie wsparcia kibiców najbardziej w meczu z Serbią obawia się Alojzy Świderek. – W potyczce z Serbią może być nam o tyle trudniej, że będziemy mieli przeciwko sobie żywiołowo reagujących kibiców. Gospodarzom zawsze pomagają ściany – czyżby jednak to, co miało by być zaletą Serbek, może okazać się sprzymierzeńcem Polek?

Przekonamy się o tym, jeśli dojdzie do konfrontacji obydwu drużyn. Nie należy zapominać, że wcześniej podopieczne Terzica muszą pokonać Rumunki. Rywal być może nie jest zbyt wymagający, jednak to mistrzostwa Europy i to boisko weryfikuje siłę drużyny.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved