Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Międzynarodowy sprawdzian AZS-u

Międzynarodowy sprawdzian AZS-u

fot. archiwum

SK UP Ołomuniec, Wołyń Łuck, Urałoczka Jekaterynburg i oczywiście AZS Białystok - te zespoły zagrają w rozpoczynającym się w środę międzynarodowym turnieju o puchar prezydenta Białegostoku.

W imprezie w stolicy województwa podlaskiego zagra niezwykle utytułowany zespół z Rosji (wielokrotny mistrz kraju, triumfator Ligi Mistrzyń), a do tego białostoczanki zmierzą się jeszcze z ekipą z czeskiego Ołomuńca oraz z ukraińskiego Łucka. Wcześniej zamiast drużyny z Ukrainy awizowane było Volero Zurich, ale mistrz Szwajcarii do Białegostoku nie przyjedzie.

Udało nam się sprowadzić inną drużynę, a turniej jest rozgrywany w środku tygodnia, a nie w weekendy, gdyż wówczas nie mogłaby wystąpić Urałoczka – wyjaśnia trener Czaja, który podczas rozpoczynającego się dziś turnieju będzie mógł skorzystać niemal ze wszystkich siatkarek, które będą występować w lidze.

Wczoraj treningi z zespołem rozpoczęła już Aleksandra Kruk. Przyjmująca w ostatnim tygodniu miała wolne, a wcześniej przebywała na zgrupowaniu reprezentacji.Na pewno Ola w którymś z meczów zaprezentuje się kibicom, ale chyba jeszcze nie będziemy jej nadto eksploatować – powiedział szkoleniowiec.

W ostatni weekend w Baranowiczach w barwach AZS-u zagrały już natomiast kadrowiczki Trynidadu i Tobago Sinead Jack i Channon Thompson.

Obie wypadły bardzo pozytywnie. Przede wszystkim dzięki Jack została załatana dziura, jaką mieliśmy na środku siatki. Oczywiście obie nie ustrzegły się błędów, ale były one podyktowane m.in. brakiem zgrania z rozgrywającą Ewą Cabajewską. Pozytywnie zaprezentowała się Thompson i może stanowić pewną alternatywę, jeżeli chodzi o nasz atak – uważa trener Czaja. – Niestety nie wiem czy Jack będzie mogła zagrać w rozpoczynającym się w środę turnieju, narzeka bowiem na przeziębienie.

Do dyspozycji szkoleniowca nie będzie na pewno Lucie Muhlsteinova. Rozgrywająca wraz z kadrą Czech bierze udział w mistrzostwach Europy. Czeszki zajęły drugie miejsce w grupie, za Polską, i zagrają z Francją w barażach o awans do ćwierćfinału.

W związku z tym, że Lucie nie ma cały czas z nami, po jej powrocie mamy zamiar rozegrać jeszcze przynajmniej jeden sparing przed ligą. Przynajmniej jakiś nieoficjalny mecz – tłumaczy Czaja. – Jednak to właśnie rozpoczynający się teraz turniej będzie takim naszym ostatecznym sprawdzianem przed nowym sezonem. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się w nim dobrze i będzie to kontynuacja tego co pokazaliśmy w Baranowiczach.

Program turnieju:

Środa:
godz. 17.00 – otwarcie imprezy,
godz. 17.15 AZS Białystok – SK UP Ołomuniec,
godz. 19.15 Urałoczka Jekaterynburg – Wołyń Łuck.

Czwartek:
godz. 16.00 – SK UP Ołomuniec – Urałoczka Jekaterynburg,
godz. 18.00 –  AZS Białystok – Wołyń Łuck.

Piątek:
godz. 16.00 – SK UP Ołomuniec – Wołyń Łuck,
godz. 18.00 –  AZS Białystok – Urałoczka Jekaterynburg.

* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved