Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Iraklis zrezygnował ze współpracy z Marcelem Gromadowskim

Iraklis zrezygnował ze współpracy z Marcelem Gromadowskim

fot. archiwum

Niezbyt długo Marcel Gromadowski był pierwszym atakującym Iraklisu Saloniki. Reprezentant Polski po podpisaniu kontraktu na początku września, już pod koniec miesiąca przestał być zawodnikiem greckiej ekipy.

Marcel Gromadowski miał być kluczowym zawodnikiem Iraklisu Saloniki. Chociaż oficjalnie informacji nie potwierdzono, jednak greckie media sugerują, że Polak miał być najlepiej opłacanym siatkarzem ekipy. Tym samym oczekiwania wobec polskiego „bombardiera" były bardzo duże. W ubiegły weekend Grecy wzięli udział w turnieju w Bułgarii i zajęli tam trzecie miejsce. Okazało się to być za wiele dla włodarzy Iraklisu, którzy w lakonicznym oświadczeniu opublikowanym na stronie klubowej poinformowali, że rozwiązują kontrakt z Marcelem Gromadowskim. Słaby występ całej drużyny, w tym polskiego zawodnika sprawiły, że klub zdecydował, że „inwestycja" w jego kontrakt nie będzie opłacalna. Decyzja wydaje się być sporym zaskoczeniem, bowiem na kilka dni przed startem ligi Iraklis nie ma zastępcy Gromadowskiego. Co prawda klub zdecydował się na zakontraktowanie łotewskiego przyjmującego, Mentenisa Ansisa, jednak trudno oczekiwać, aby w tak krótkim czasie "przekwalifikował" się.

Tajemnicą nie są problemy finansowe greckich drużyn. Trudno jednak w tej sytuacji powiedzieć, czy o rozwiązaniu kontraktu z Polakiem głównym czynnikiem była jego forma czy też kwestie finansowe. Pojawiły się jednak informacje, że Iraklis może w ogóle nie wystartować w rozgrywkach rozpoczynających się już w najbliższy weekend.

Dla Marcela Gromadowskiego sytuacja z pewnością nie należy do komfortowych, bowiem większość drużyn ma już zamknięte składy. Dlatego też Polak może mieć spore problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy.Tym samym jedynym Polakiem występującym w Grecji będzie zawodnik beniaminka z Pamvohaikos – Łukasz Szarek. Drużyna polskiego przyjmującego na otwarcie sezonu wyjeżdża do GS Lamia. Pamvo w meczach kontrolnych pokazał się z bardzo dobrej strony – zremisował z Olympiakosem 2:2, wygrał dwukrotnie z EA Patras i z AO Kifisias.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved