Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Adepci Czarnych Radom na podium prestiżowego turnieju

Adepci Czarnych Radom na podium prestiżowego turnieju

fot. archiwum

Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" rywalizowali w Kraśniku w corocznym memoriale tragicznie zmarłego siatkarza Arkadiusza Gołasia. Radomianie swój występ okrasili miejscem na podium, przegrywając dopiero w finale.

Do udziału w imprezie organizatorzy zaprosili osiem zespołów, które w początkowej fazie zmagały się w dwóch grupach eliminacyjnych. Zgodnie z regulaminem mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Czarni trafili do grupy A i na początek zdecydowanie ograli gospodarzy – MKS Kraśnik. W drugim pojedynku, choć zdobyli pierwszą odsłonę, ostatecznie musieli uznać wyższość Reprezentacji Województwa Lubelskiego. Na zakończenie zmagań eliminacyjnych ponownie bez straty seta pokonali Avię Świdnik. Czarni okazali się najlepsi w swojej grupie i w półfinale zmierzyli się ze Skrą Bełchatów. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego nie pozostawili rywalom złudzeń, pewnie zapewniając sobie udział w najważniejszym pojedynku. W meczu o pierwsze miejsce radomianie zmierzyli się z AKS-em Resovią Rzeszów, która niezawodnie przebrnęła eliminacje grupowe [w pokonanym polu zostawiła Skrę, TPS Lublin i Cisy Nałęczów – przyp. red.], a następnie tak jak Czarni awansowała do finału. Pojedynek o najwyższy stopień podium zakończył się porażką radomskich kadetów, która jednak ujmy naszemu zespołowi nie przynosi. Resovia to ścisła czołówka krajowa w tej kategorii wiekowej. Ponadto zawodnicy z Podkarpackiego grają starszym od radomian rocznikiem.

– Byliśmy najmłodszym zespołem na tym turnieju, mimo to zdołaliśmy wskoczyć na drugie miejsce. Jestem zadowolony, bo ze szkoleniowego punktu widzenia był to niezwykle pożyteczny turniej. Uważam, że poziom sportowy zawodów stał na wysokim poziomie. Zespół, który prowadzę, z meczu na mecz nabiera doświadczenia. Mentalnie chłopcy są gotowi do ciężkiej pracy, a w takich turniejach pokazują charakter wojowników. Obserwatorzy z podziwem patrzyli, jak walczymy o każdą piłkę, o każdy punkt – mówił trener Sitkowski.

Dobry występ drużyny Czarnych przełożył się także na dwa wyróżnienia indywidualne dla radomskich graczy. Jan Firlej został najlepszym rozgrywającym turnieju, natomiast Konrad Surmacz najlepszym zagrywającym.Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS Kraśnik – RCS Czarni Radom 0:2, RCS
Czarni – Reprezentacja Województwa Lubelskiego 1:2,
RCS Czarni – Avia Świdnik 2:0. Półfinał:
RCS Czarni – EKS Skra Bełchatów 2:0.

Finał:

AKS Resovia Rzeszów – RCS Czarni 2:0
(25:22, 25:18)

* Więcej przeczytasz w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved