Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Okuniewski: Przed nami długi i ciężki sezon

Adam Okuniewski: Przed nami długi i ciężki sezon

fot. archiwum

Dla gdańskiego Trefla inauguracja PlusLigi już w najbliższy piątek. Na kilka dni przed pierwszym spotkaniem sezonu na oficjalnej stronie zespołu możemy przeczytać wywiad z wiceprezesem Lotosu Trefla Gdańsk, Adamem Okuniewskim.

Anna Maszk: Za 3 dni początek PlusLigi. W piątek Trefl zagra z mistrzem Polski – SKRĄ Bełchatów. Chyba wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na to spotkanie .

Adam Okuniewski: – PGE Skra Bełchatów to niewątpliwie czołowy zespół nie tylko w Polsce ale również w Europie. Należy dodać, iż wielokrotny mistrz Polski to również uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Od wielu lat czołowi zawodnicy tego klubu to wielokrotni reprezentanci nie tylko naszego kraju. Każdy mecz z mistrzem Polski przyciąga wielu kibiców spragnionych siatkówki na najwyższym poziomie. LOTOS Trefl Gdańsk to zespół, który rozpoczyna walkę o stałe miejsce w PlusLidze. Na pewno nasz zespół przystąpi do piątkowego meczu z dużym zaangażowaniem i wielką wolą walki. Jesteśmy świadomi poziomu sportowego naszego najbliższego rywala, ale sport jest nieprzewidywalny i zapewniam wszystkich kibiców, iż będą świadkami bardzo dobrego widowiska sportowego. Będzie to inauguracja sezonu PlusLigi oraz naszego udziału w tych rozgrywkach, dlatego zapraszam wszystkich sympatyków pomorskiej siatkówki na uroczystą prezentację zespołu oraz mecz otwarcia sezonu 2011/12. Na naszych kibiców czekamy w piątek (30.09.2011) już od godziny 19:00 w ERGO ARENA aby wspólnie oczekiwać na występ mistrzów Polski z beniaminkiem, który planowany jest o godzinie 20:00.

Zespół z Bełchatowa mógł pan zobaczyć na charytatywnym turnieju w Oleśnicy. Jak pańskim zdaniem prezentuje się forma mistrzów Polski?– Turniej w Oleśnicy był okazją do poznania formy zespołu z Bełchatowa, który poza reprezentantami Polski, wystąpił w pełnym składzie. PGE Skra Bełchatów zaprezentowała się z jak najlepszej strony, pewnie wygrywając oba pojedynki i tym samym zwyciężając w całym turnieju. Jak wspominałem wcześniej, zespół ten zawsze podchodzi do rozgrywanych meczów z dużym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem. Przypomnę, że turniej miał charakter charytatywny – zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla młodej dziewczyny. Jeśli dodamy do tego doskonałą organizację, wspaniałą atmosferę na trybunach i dobry poziom sportowy uzyskamy dokładny obraz dwudniowego pobytu w Oleśnicy. Korzystając z okazji, chciałbym raz jeszcze podziękować Burmistrzowi miasta oraz organizatorom za zaproszenie naszego zespołu.

Do zespołu dołączyli Finowie, którzy w owym turnieju już zaprezentowali się na boisku. Czy dzięki tym dwóm podstawowym zawodnikom gra uległa poprawie? Po zeszłotygodniowych sparingach z Częstochową nie mogliśmy być zadowoleni z gry zespołu…

– Przygotowania do sezonu nasz zespół rozpoczął z początkiem sierpnia, jednak dopiero od ubiegłego czwartku drużyna trenuje w pełnym składzie. Reprezentanci Finlandii są niewątpliwym wzmocnieniem dla zespołu oraz znacząco podnieśli poziom gry pozostałych zawodników. Sam byłem również lekko zakłopotany po sparingach z Częstochową, choć miałem świadomość, że jesteśmy na etapie kompletowania składu, zarówno podczas treningów jak i meczów sparingowych. W Oleśnicy zespół rozegrał dwa bardzo dobre spotkania, a praca sztabu trenerskiego pod kierunkiem pana Grzegorza Rysia przynosi efekty. Ten doświadczony szkoleniowiec, o bardzo dobrym warsztacie, konsekwentnie buduje formę zespołu na długi i ciężki sezon.

A jak na tle niemieckich drużyn wypadli pańscy zawodnicy? W niedzielnym spotkaniu niewiele zabrakło do zwycięstwa.

– W turnieju w Oleśnicy, oprócz mistrza Polski, uczestnił wicemistrz i czwarty zespół ubiegłorocznego sezonu Bundesligi. Zespoły z Niemiec przyjechały w pełnych składach i był to dla nich ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się ligą. Na inaugurację Bundesligi oba zespoły, uczestniczące w tym turnieju, rozegrają mecz w Berlinie. W sobotnim meczu trener Grzegorz Ryś postawił na doświadczonych zawodników, którzy zaprezentowali dobrą grę i pewnie zwyciężyliśmy 3:1. Drugi mecz z wicemistrzem Niemiec to okazja do zaprezentowania się naszych młodych zmienników. Mecz był bardzo zacięty, o czym świadczy walka w każdym secie na przewagi, jednak większe doświadczenie naszych rywali zadecydowało o ich zwycięstwie. Był to naprawdę bardzo dobry mecz, który mógł się podobać kibicom i był wspaniałym sportowym widowiskiem, kończącym ten turniej.

* Z wiceprezesem LOTOSU Trefla Gdańsk rozmawiała Anna Maszk.
** Więcej przeczytasz na stronie treflsport.com

źródło: treflsopot.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved